امروز مصادف با چهارشنبه, 18 سرطان , 1399 , Wednesday, 8 July , 2020
کد مطلب : 6993 , ,
+
-

تن فروشی برای زنده ماندن؛ روایت غم انگیز اطفال پناهجوی افغان در صربیا

زمان انتشار : شنبه, 25 فوریه , 2017 , بخش : مقاله

تن فروشی

به گزارش ندای افغانستان به تقل از افغان تلکس، بی بضاعت، گرسنه و تنها در سرما. مردان صرب همواره نزد آنها می‌آیند و به آنها در عوض همخوابی پیشنهاد پول می‌دهند. این مردان می‌دانند که برخی از این اطفال آن قدر درمانده‌اند که برای زنده ماندن هرکاری می‌کنند.

 

دویچه‌وله در راپوری نوشت: برخی اطفال مهاجر افغان در صربیا به خاطر تامین مخارجشان تن فروشی می‌کنند.

 

در نزدیکی بلگراد پایتخت صربیا یک ایستگاه قطار متروکه حالا به اقامتگاه مهاجران تبدیل شده است. اطفال پناهجویی که برخی از آنها حتی کمتر از 10 سال سن دارند، درون لحاف‌های رنگ پریده و نزدیک آتش خودشان را به سختی از سرمای سوزان زمستان محافظت می‌کنند.

 

بی بضاعت، گرسنه و تنها در سرما. مردان صرب همواره نزد آنها می‌آیند و به آنها در عوض همخوابی پیشنهاد پول می‌دهند. این مردان می‌دانند که برخی از این اطفال آن قدر درمانده‌اند که برای زنده ماندن هرکاری می‌کنند.

 

نوید یک نوجوان 16 ساله افغان که در میان این گروه از اطفال پناهجو زنده گی می‌کند،‌ در این رابطه می‌گوید: آنها اینجا می‌آیند و می‌پرسند که چقدر پول می‌خواهی، پول را می‌دهند و با هم می‌روند.

 

وی توضیح می‌دهد که چگونه برخی از مردان صرب حتی تا 2000 دینار صربیایی معادل (17 دالر) را برای همخوابی با یک پسر می‌پردازند.

 

صدها طفل پناهجو از سال گذشته به صربیا رسیده‌ و ماه‌هاست که تلاش دارند به سفرشان به سوی اروپای غربی ادامه دهند و از فقر و جنگ در افغانستان، پاکستان، سوریه و عراق فرار کنند.

 

یونیسف می‌گوید اطفالی که اغلب به دست قاچاقچیان انسان سپرده می‌شوند تا به اروپا برسند، معمولا مورد بهره‌برداری و خشونت از جمله تجاوزجنسی و تن‌فروشی اجباری قرار می‌گیرند.

 

دویچه‌وله به نقل از سازمان بین‌المللی مهاجرت نوشت: حدود 7700 پناهجو در صربیا زنده گی می‌کنند که از این میان، حدود 1100 تن که اکثرشان افغان‌ها هستند، در انبارهای متروک در بلگراد زنده گی کرده و مجبور به تن فروشی می‌شوند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید