امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 7013 , ,
+
-

فرزند اسطورۀ مشت زنی جهان به جُرم مسلمان بودن بازداشت شد!

زمان انتشار : یکشنبه, 26 فوریه , 2017 , بخش : اخبار جهان

کلی

به راپور روزنامۀ انگلیسی دیلی میل، فرزند محمد کلی به سبب مسلمان بودن، بازداشت شده و مورد استنطاق قرارگرفته است!

 

به نقل از آسوشیتد پرس؛ یک وکیل از استنطاق از پسر محمد علی کلی به وسیله مقامات مهاجرتی در یکی از میدان هوایی‌های فلوریدا خبر داد.

 

کریسب منسین در این خصوص به کوریر ژورنال گفت محمد علی جونیور، فرزند 44 ساله محمد علی کلی و مادرش روز هفتم فِبریوری پس از بازگشت از جاماییکا به میدان هوایی بین‌المللی فورت لادردیل-هالیوود وارد شدند. مقامات مهاجرتی سپس محمد علی جونیور را حدود 2 ساعت تحت استنطاق قرار دادند و از وی سؤالاتی نظیر نام شما از کجا آمده و آیا مسلمان هستید پرسیدند.

علی جونیور متولد فیلادلفیا است و پاسپورت امریکا را در اختیار دارد. پرسش مقامات میدان هوایی از وی حتی پس از مشخص شدن مسلمان بودن او ادامه یافت.

مقامات گمرک و محافظت از سرحدات امریکا می‌گویند نمی‌توانند درباره جزئیات سفر افراد به امریکا اظهار نظر کنند؛ ولی تمامی افرادی که وارد امریکا می‌شوند، در معرض استنطاق‌های این نهاد قرار دارند.

 

کلی تصریح کرد که علیه این اقدامِ پولیس میدان هوایی به محکمه شکایت خواهد کرد.

کریس مانشینی سخنگوی محمد کلی در خصوص بازداشت موکل 44 ساله اش گفت: در اتاق استنطاق دو بار از او سئوال کردند که آیا او مسلمان است یا خیر. یکی دیگر از سئوالاتی که از او شده بود این بود که اسمش را از کجا آورده است!

 

به نوشتۀ روزنامۀ دیلی نیوز، مادر محمد کلی در تمام این دو ساعت نمی دانست چه بر سر پسرش آمده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید