امروز مصادف با یکشنبه, 15 سرطان , 1399 , Sunday, 5 July , 2020
کد مطلب : 7021 , ,
+
-

تداوم نقض حقوق بشر توسط سعودی ها

زمان انتشار : یکشنبه, 26 فوریه , 2017 , بخش : مقاله

حقوق بشر

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، به راپور سازمان عفو بین الملل، نقض حقوق بشر درعربستان سعودی توسط حاکمان این کشور همچنان تداوم دارد!

شبکه تلویزیونی نبأ ارگان مخالفان سعودی روز گذشته به نقل ازعفو بین الملل افزود: وضعیت حقوق بشر درعربستان رو به وخامت روزافزون گذاشته است.

عربستان درسال 2016 به دلیل کاهش قیمت تیل از یک سو و هزینه بالای دخالت نظامی اش در یمن با مشکلات اقتصادی فزاینده ای مواجه شد.

سازمان مزبور اعلام کرد: وضعیت یاد شده باعث شد تا هزینه های دولتی در عربستان کاهش یابد و هزاران کارگر از کار برکنار شوند و کشور دچار بحران های سیاسی شود.

سازمان عفو بین الملل در همین راستا به تجاوزعربستان علیه یمن و نقش این کشور در کشتن و زخمی کردن هزاران فرد ملکی با انجام حملات بی هدف علیه مکتب ها و شفاخانه ها و بازارها و مساجد اشاره کرد.

این راپور با تاکید بر موارد نقض حقوق بشر ازسوی عربستان تاکید کرد: سعودی ها درحمله علیه یمن از تسلیحات انگلیسی و امریکایی استفاده کرده اند که جزو جنایات جنگی به شمار آمده اند.

درمورد آزادی بیان راپور به محدودیت های سخت گیرانه عربستان جهت سرکوب مخالفان و در تنگنا قرار دادن نویسندگان و تحلیل گران و فعالان اشاره کرد.

سازمان عفو بین الملل همچنین دراین راپور سالیانه خود از ادامه محرومیت احزاب سیاسی و اتحادیه ها و انجمن های مدافع حقوق بشر و تظاهرات درعربستان سخن به میان آورد.

عفو بین الملل به موضوع امنیت و مبارزه با تروریزم پرداخته و توضیح داد: نیروهای امنیتی سعودی به بازداشت صدها نفر به بهانه ارتباط داشتن شان با جنایت تروریستی ادامه می دهند و همین امر باعث شده تا آنان مدافعان حقوق بشر را با تروریست ها همسان بدانند.

راپور به موضوع محاکمه 32 نفر به اتهام جاسوسی اشاره کرده و افزود: فعالان سیاسی در منطقه شرقی عربستان محاکمه می شوند و زیر شکنجه از آنان اعتراف گرفته می شود بدون آنکه مسوولان ذیربط در این رابطه مورد بازخواست قرار گیرند.

عفو بین الملل توضیح داد : دولت عربستان به تبعیض علیه اقلیت ها و زنان ادامه می دهد.

درراپور سازمان عفو بین الملل به اعدام های دسته جمعی درعربستان از سال 2016 اشاره و خاطرنشان شد: ریاض به صدور اتهامات واهی علیه محبوسان از جمله نوجوانان و اطفال همچنان ادامه می دهد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید