امروز مصادف با سه شنبه, 17 سرطان , 1399 , Tuesday, 7 July , 2020
کد مطلب : 7030 , ,
+
-

ترمپ؛ در آستانۀ سقوط!

زمان انتشار : یکشنبه, 26 فوریه , 2017 , بخش : مقاله

ترمپ

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، به راپور روزنامه اینیپندنت، پایان کار غیرمنتظره ترمپ، نزدیک است!
بر اساس راپور سایت عربی 21، روزنامه ایندیپندنت به نقل از رونالد فینمن، تاریخ نگار مشهور امریکایی می نویسد: ترمپ ظرف چند هفته دیگر مجبور به استعفا خواهد شد. وی در بهترین حالت فقط شش ماه در پست ریاست جمهوری امریکا دوام خواهد آورد.
این روزنامه انگلیسی در راپور خود می نویسد که فینمن، استاد رشته تاریخ در پوهنتون فلوریدا اتلانتیک تصریح کرده است که به احتمال قوی کنگره امریکا برای برکناری ترمپ وارد عمل شده یا او را ظرف چند هفته دیگر وادار به استعفا خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرده است که دوره ریاست جمهوری ترمپ در بهترین حالت از 199 روز – مدت ریاست جمهوری جیمز گارفیلد که در سال 1881 ترور شد – بیشتر نخواهد شد.
فینمن گفت: دموکرات ها و جمهوریخواهان به یکسان از رفتار و ادبیات ناشایست ترمپ در هر بار و هر جایی که سخنرانی می کند عصبانی و از بی ثباتی و ماجراجویی و خودسری وی ناراضی هستند.
این تاریخ نگار مشهور من‌حیث نمونه ای رفتارهای غیرمسئولانه ترمپ که گواهی بر ناتوانی و شکست وی است به اقدام او در تصمیم گیری برای برگزاری نشست امنیتی درباره آزمایش راکتی اخیر کوریای شمالی در یک مکان عمومی و جلوی چشم و گوش دیگران اشاره کرد. وی این رفتار غیر مسئولانه را گواهی بر شکست و ناتوانی ترمپ می داند.
ایندیپندنت پیش از این در 11 فِبریوری نیز فاش کرده بود که حتی در صورت عدم وجود مدرکی دال بر خیانت یا دریافت رشوه که طبق قانون اساسی امریکا موجب عزل رییس جمهور می شود، می توان ترمپ را به روش دیگری از سمت خود عزل کرد. این روزنامه در این راستا به اصلاحیه قانون اساسی امریکا در سال 1967 اشاره کرده و نوشت این اصلاحیه راه را برای عزل رییس جمهور قبل از پایان دوره ریاست باز می کند.
این روزنامه می افزاید: با اینکه برخی تنها راه پایان دادن به زمامداری ترمپ را برکناری وی می دانند اما بند چهارم از اصلاحیه نمبر 25 قانون اساسی امریکا که در سال 1967 به تصویب رسید، فرصت دیگری را غیر از موارد اثبات خیانت یا دریافت رشوه، برای عزل وی فراهم می کند.
بر اساس اصلاحیه قانون اساسی امریکا معاون رییس جمهور و اکثریت وزرای کابینه می توانند با امضای نامه ای خطاب به رؤسای مشرانو جرگه و مجلس نماینده گان اعلام کنند که رییس جمهور قادر به انجام وظایف خود به بهترین شکل نیست. در این صورت، معاون رییس جمهور قایم مقام وی خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید