امروز مصادف با پنج شنبه, 12 سرطان , 1399 , Thursday, 2 July , 2020
کد مطلب : 7121 , ,
+
-

پناهجویان افغان، ابزار نیستند!

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 مارس , 2017 , بخش : مقاله

پناهجو

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، معاون سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان گفت: دولت پاکستان باید هر چه سریعتر استفاده ابزاری از پناهجویان افغان را متوقف سازد.

پس از بازداشت گسترده پناهجویان افغان در پاکستان، خیرالله ازاد اعلام کرد که پاکستان به تعهداتش در نشست 3 جانبه پاکستان، افغانستان و کمیساریای عالی سازمان ملل عمل کند و از برخورد غیر انسانی با پناهجویان افغان خودداری کند.

 

وزارت امور مهاجرین کشورمان اظهارداشت که دولت پاکستان بیش از 120 پناهجوی افغان را در شهر راولپندی ایالت پنجاب بازداشت کرده است که علی‌رغم تلاش‌های سفارت افغانستان تنها تعداد محدودی از آنها آزاد شده‌اند.

 

از سوی دیگر، قومندان پولیس ایالت سند در شهر کراچی از آغاز عملیات گسترده‌ پولیس برای بازداشت پناهجویان افغان در این ایالت خبر داده بود.

 

محمد نذیراحمدزی رییس کمسیون پناهجویان در ولسی جرگه نیز با انتقاد شدید از برخوردهای نیروهای امنیتی پاکستان با پناهجویان افغان گفته که دولت تنها با در نظرداشت امکانات می‌تواند روند بازگشت پناهجویان تا حدی تسریع بخشد.

 

وی افزود: در صورت تداوم آزار و اذیت پناهجویان افغان، از پاکستان به سازمان ملل و جامعه جهانی شکایت خواهد کرد.

 

احمدزی اظهارداشت: برخوردی که با پناهجویان افغان در پاکستان صورت می‌گیرد خلاف تمام موازین بین‌المللی و کاملا غیر قانونی است.

 

با وجود اینکه سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز از برخورد غیرانسانی، بازداشت، اخاذی و لت و کوب پناهجویان افغان از سوی دولت پاکستان انتقاد شدید کرده بود اما این روند تشدید شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید