امروز مصادف با چهارشنبه, 18 سرطان , 1399 , Wednesday, 8 July , 2020
کد مطلب : 7158 , ,
+
-

اتحادیه اروپا بر تشدید اخراج مهاجران تأکید کرد!

زمان انتشار : شنبه, 4 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

مهاجرت

 

کمسیون اتحادیه اروپا از مقامات کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا در برخورد با پناهجویان اخراجی، قوانین اروپا را با شدت به کار ببرند.

 

اتحادیه اروپا با اعلام نگرانی از اینکه تنها یک سوم مهاجرانی که سند اخراج را در دست دارند اروپا را ترک می‌کنند، این آمار را اندک دانست و بر تشدید اخراج مهاجران تأکید کرد.

 

دیمیتریس اوراموپونازدانه کمیشر امور داخلی اتحادیه اروپا در مقر این اتحادیه در بروکسل تأکید کرد: میزان بازگشت پناهجویان به کشورشان باید بیشتر شود.

 

کمیشر امور داخلی اتحادیه اروپا توصیه کرد که متقاضیان پناهنده گی، که همکاری نمی‌کنند، تا شش ماه باید در بند باشند و این بازداشت در صورت لزوم تا 18 ماه تمدید شود.

 

وی دلیل این بازداشت را عدم همکاری متقاضی پناهنده گی برای انگشت‌نگاری، نابود ساختن اسناد هویت و استفاده از اسناد جعلی دانست.

 

بر اساس آمار کمسیون اتحادیه اروپا در 2 سال اخیر حدود 2،6 ملیون نفر در کشور‌های عضو این اتحادیه تقاضای پناهنده گی کرده اند و بیشتر از یک ملیون آنها دیر یا زود سند اخراج بدست می‌آورند.

 

این اتحادیه می‌خواهد در سال جاری عیسوی 200 ملیون یورو را برای بازگرداندن پناهجویان اخراجی به کشورشان اختصاص دهد.

 

تنها 36 فیصد مهاجران اتحادیه اروپا را ترک می‌کنند و مهمترین مانع بر سر این مسأله پذیرش این پناهجویان توسط کشورهای مبداء است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید