امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 7202 , ,
+
-

ترمپ، مریضان روانی را مسلح کرد!

زمان انتشار : یکشنبه, 5 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

سلاح

به راپور رسانه‌هاي خبري، ترمپ بطورمخفيانه و بي سر و صدا قانون مصوب دوره رياست اوباما را لغو کرد!

رئيس جمهور امريکا هفته گذشته قانون مصوب دوره رياست جمهوري اوباما در زمينه کنترول حمل سلاح ميان امريکايي ها را لغو کرده است.

بر اساس اين خبر، با دستور ترمپ، قانون مصوب زمان رياست اوباما که نيازمند بررسي هايي در رابطه با پيشينه افراد جهت صدور مجوز حمل سلاح براي آنها بوده است رسما لغو شد.

پيشتر نيز انتظار مي رفت که ترمپ پلان مصوب دو مشرانو جرگه و نمايندگان ولسی جرگه امريکا براي لغو قانون اوباما را امضا کند.

ترمپ اين پلان مصوب ولسی جرگه براي حمل سلاح رواني ها را در حالي امضا و قانوني کرد که هيچ عکسي از اين رويداد نشر نشد و اين اقدام به دور از هياهو صورت گرفت و خبر اين اقدام دولت ترمپ در پايان ايمیل ارگ سفيد براي در جريان گذاشتن مطبوعات درباره ساير قوانين امضا شده توسط ترمپ نشر شد.

اوباما در پايان دوره رياست جمهوري خود دستور داد که اداره امنيت اجتماعي امريکا اطلاعات مستند مورد نياز هر فردي که خواهان حمل سلاح است را در اختيار اف بي آي قرار دهد تا در اين بررسي ها سابقه مشکلات رواني افراد مشخص شود.

دولت اوباما پيش بيني کرده بود که با اجرايي شدن نهايي اين قانون حدود ۷۵ هزار امريکايي از حمل سلاح منع شوند.

جمهوريخواهان مخالف استدلالشان اين بود که اين قانون مصوب اوباما به شيوه اي ناعادلانه در حقوق تعريف شده برخي افراد خاص در متمم دوم قانون اساسي تبعيض به وجود مي آورد.

اوباما اين قانون که در حال حاضر توسط دولت ترمپ لغو شده است را در سال ۲۰۱۳ عیسوی و بعد از وقوع قتل عام در مکتب سندي هوک که ۲۶ کشته برجاي گذاشت، تصويب کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید