امروز مصادف با جمعه, 20 سرطان , 1399 , Friday, 10 July , 2020
کد مطلب : 7235 , ,
+
-

روسیه را وسوسه نکنید!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 مارس , 2017 , بخش : مقاله

روسیه داعش

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، یک منبع ارشد امنیتی پاکستان هشدار داد که ادامه قدرتمندتر شدن طالبان و داعش در افغانستان، برای روسیه وسوسه انگیز خواهدشد.

 

وی در گفت‌وگو با تلگراف گفت: خراب شدن وضعیت امنیتی پس از خروج بخش عمده نیروهای خارجی از افغانستان، غرب کنترول اوضاع در کشور را از دست داده است.

 

او افزود که ادامه این وضعیت برای روسیه وسوسه برانگیز خواهد شد تا سناریوی سوریه را در افغانستان نیز پیاده کند.

 

این منبع ادامه داد که این بار روسیه با استفاده از بهانه حفاظت از قلمروی خود (آسیای مرکزی) در افغانستان وارد عمل خواهد شد.

 

این منبع در اردوی پاکستان گفت در هفته‌های اخیر گفت‌وگوهایی با جنرال جان‌نیکلسون قومندان ماموریت حمایت قاطع و جنرال جیمزماتیس وزیردفاع امریکا صورت گرفته است.

 

وی افزود که اردوی پاکستان به جنرال ماتیس گفته است؛ وضعیت افغانستان از دست امریکا خارج می‌شود اگر این کشور تصمیم‌های درستی درافغانستان اتخاذ نکند خاصتاً که پس از شکست داعش در عراق و سوریه این گروه افغانستان را مقصد بعدی خود تعین کرده‌اند.

 

این اظهارات در واقع بر نگرانی‌های روز افزون واشنگتن و انگلیس خواهد افزود زیرا دستاوردهای نیروهای ایتلاف در 16 سال گذشته در افغانستان، از دست می‌رود.

 

هفته گذشته پوتین در دیدارش با رییس جمهور تاجکستان از اعزام نیروهای اردوی روسیه در نوار سرحدی افغانستان-تاجکستان خبر داده بود.

 

مقامات مسکو همواره از وجود مخالفان مسلح و گروه‌های تروریستی در شمال افغانستان خاصتاً در مناطق سرحدی با تاجکستان وسایر کشورهای آسیای مرکزی ابراز نگرانی کرده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید