امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 7291 , ,
+
-

کرزی سازمان ملل را به باد انتقاد گرفت

زمان انتشار : جمعه, 10 مارس , 2017 , بخش : مقاله, یادداشت

آمریکا در خاک ما فقط مهمان است، ارباب نباید باشد!

 

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، حامد کرزی در نشست شبیه‌سازی سازمان ملل، انتقادات خویش را بیان کرد.

رییس جمهور سابق کشورمان گفت: سازمان ملل تنها در گرو چند کشور قدرتمند دنیا قرار گرفته است و کشورهایی مانند افغانستان فقط نقش نمادین و تشریفاتی در این سازمان دارند.

 

کرزی افزود: در دوران ریاست جمهوریش که به نمایندگی از افغانستان در نشست مجمع عمومی این سازمان حضور می‌یافت، پس از ساعت‌ها انتظار و سخنرانی سران کشورهای قدرتمند در آخر نشست زمانی به کشورهای مانند افغانستان نوبت می‌رسید که اکثر اعضا، آن نشست را ترک کرده بودند.

 

جورج کنینگهم معاون سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان که در این نشست حضور داشت نیز گفت: اتحادیه اروپا و سازمان ملل در راستای برقراری صلح و ثبات در افغانستان تلاش می‌کنند.

 

وی افزود: سازمان ملل در واقع در سایر نقاط جهان نیز برای صلح، توسعه اقتصادی، حقوق بشر، عدالت اجتماعی و اجرای قانون فعالیت می‌کند.

 

معاون سفیر اتحادیه اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا به هدف ایجاد ثبات و توسعه اقتصادی به طور مشترک با سازمان ملل در افغانستان تلاش کرده است.

 

عملکرد سازمان ملل در افغانستان از سوی مقامات کشورهای خارجی و برخی از مقامات سابق افغانستان همواره با انتقاد مواجه بوده است.

 

دو روز قبل مقامات حکومت وحدت ملی در پی سکوت سازمان ملل در رابطه با اخراج دست جمعی پناهجویان افغان و تخطی‌های سرحدی و راکت باران مناطق سرحدی در شرق افغانستان شکایت‌نامه رسمی را از این کشور به سازمان ملل ارائه کردند.

 

بر خی از کارشناسان معتقد هستند که سازمان ملل در بحران‌های موجود در افغانستان هیچ نقش سازنده‌ای نداشته است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید