امروز مصادف با پنج شنبه, 12 سرطان , 1399 , Thursday, 2 July , 2020
کد مطلب : 7305 , ,
+
-

اذعان سیگار به نقش امریکا در گسترش فساد درافغانستان

زمان انتشار : شنبه, 11 مارس , 2017 , بخش : اخبار افغانستان

سپکو

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، جان سپکو در اظهاراتی ضمن اذعان به تاثیر گذاری کشورش در گسترش فساد درافغانستان بر افزایش همکاری کابل با واشنگتن درین زمینه تاکید کرد.

 

 

جان سپکو سر مفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان در مقایسه با حکومت وحدت ملی با دولت کرزی گفت که دولت اشرف غنی بیشتر از زمان حامد کرزی با امریکا در مبارزه با فساد اداری همکاری می‌کند.

 

وی ادامه داد: حکومت تحت رهبری حامد کرزی در مبارزه با فساد اداری متعهد نبود و در این راستا با ما همکاری نمی‌کرد اما اکنون از عملکرد حکومت فعلی افغانستان رضایت داریم.

 

سر مفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان اعتراف کرد که امریکا در گسترش فساد اداری در افغانستان تاثیرگذار بوده است.

 

سپکو افزود: بطور مشخص واشنگتن و کابل باید شرکا و همکاران بین‌المللی خوبی برای یکدیگر باشند و بر همین مبنا گرچه امریکا هم بطور غیرعامدانه بر گسترش فسادها اثرگذار بوده اما در حال حاضر باید دست به دست هم داده و برای نابودی فساد در اداره‌های افغانستان تلاش کنیم.

 

وی گفت که یکی از اقدامات غیرعامدانه امریکا در مسیر گسترش فساد اداری در افغانستان، عدم نظارت بر کمک‌های مالی هنگفت بود، امریکا در سال‌های اخیر کمک‌های بسیاری به منظور استفاده در پروژه‌های عمرانی و یا در بخش نظامی به افغانستان کرده اما متاسفانه بدلیل عدم نظارت حجم هنگفتی از پول کمک شده توسط این کشور در بازسازی افغانستان حیف و میل شده است.

 

مفتش اداره سیگار اظهارداشت که برای حل این مشکل اداره تلاشی امریکا در امور بازسازی افغانستان از مفتشان بومی به منظور بررسی و حل این موضوع کمک می‌گیرد زیرا آنها از شرایط افغانستان اطلاع دارند.

 

سپکو همچنین درباره مبارزه با مواد مخدر در افغانستان تاکید کرد که باید حکومت وحدت ملی مبارزه با مواد مخدر را جدی بگیرد زیرا در مدت کوتاهی افغانستان به نماد وحشت و مواد مخدر تبدیل می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید