امروز مصادف با دوشنبه, 16 سرطان , 1399 , Monday, 6 July , 2020
کد مطلب : 7331 , ,
+
-

امریکا؛ استادِ مشکل سازی و ویرانی!

زمان انتشار : یکشنبه, 12 مارس , 2017 , بخش : یادداشت

اسد

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، بگفته بشار اسد، نیروهای امریکایی در هیچ جایی پیروز نشدند، آنها فقط آشوب و ناامنی ایجاد کردند!

 

رییس جمهور سوریه گفت: نیروهای بیگانه ای که بدون دعوت و اجازه دولت سوریه وارد خاک این کشور شده اند، نیروهای متجاوز هستند، حتی اگر نیروهای اردوی ترکیه، امریکا و یا کشورهای دیگر باشند.

 

بشار اسد در مصاحبه با شبکه چینی فینیکس گفت: بحران سوریه باید از دو مسیر موازی یعنی نبرد علیه تروریست ها و گفتگو حل شود. نبرد علیه تروریست ها وظیفه دولت سوریه است؛ ما وظیفه داریم که از سوری ها دفاع و از هر وسیله ای برای شکست تروریست ها استفاده کنیم .

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تعداد هرچه بیشتری از کسانی که با تروریست ها در ارتباط بوده و یا اقدامات تروریستی انجام داده اند شامل عفو دولت شوند، و به زنده گی عادی بازگردند و سلاح خود را زمین بگذارند.

اسد افزود: تنها راه حل، در واقع همان آشتی دولت و گروه های مسلحی است که تا کنون تعداد بسیاری از آنان با پذیرش آشتی به دولت سوریه ملحق شده و در کنار نیروهای اردوی سوریه در حال نبرد هستند و برخی نیز سلاح خود را تحویل داده و به زنده گی عادی بازگشته اند.

 

بشار اسد درخصوص اظهارات رییس جمهور امریکا درباره سوریه گفت: ترمپ در تبلیغات انتخاباتی و حتی پس از آن گفته است که الویت شکست دادن داعش است؛ ما تا کنون هیچ چیز ملموسی درخصوص این اظهارات ندیده ایم، ما اکنون شاهد انواع مختلف حملات نظامی ضد داعش هستیم که به مناطق کوچکی محدود می شوند.

رییس جمهور سوریه تأکید کرد: نمی توان با تروریزم به صورت گزینشی جنگید و این جنگ باید گسترده و فراگیر باشد.

بشار اسد درخصوص ترکیه گفت: در ترکیه هیچ تغییری صورت نگرفته است، شمال سوریه تنها گذرگاه امدادرسانی به داعش از طریق ترکیه است، و تروریست های این گروه با حمایت ترکیه همچنان فعالند و دست به حمله می زنند.

بشار اسد درخصوص حضور نیروهای امریکایی در شهر منبج سوریه گفت: این نیروها بدون موافقت دولت سوریه وارد شده اند.

وی افزود: نیروهای بیگانه هر مُـلکی در سوریه بدون دعوت یا موافقت و یا مشورت ما، نیروهای متجاوز هستند؛ حتی اگر این نیروها از ترکیه و امریکا و یا کشور دیگری باشند.

بشار اسد تأکید کرد: فکر نمی کنم کاری که این نیروها (امریکایی و ترکیه ای) انجام می دهند مفید باشد؛ آنان چه می کنند، آیا با داعش می جنگند؟ امریکایی ها تقریبا در همه جنگها شکست خورده اند آنها در عراق شکست خورده و مجبور به عقب نشینی شدند، در سومالیا، ویتنام و افغانستان شکست خوردند.. نیروهای امریکایی در هیچ جایی پیروز نشدند و فقط آشوب و ناامنی ایجاد کردند؛ آنان فقط در ایجاد مشکل و ویرانی بسیار خوب عمل می کنند ولی در ایجاد راه حل بسیار بد هستند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید