امروز مصادف با دوشنبه, 16 سرطان , 1399 , Monday, 6 July , 2020
کد مطلب : 7333 , ,
+
-

سازمان منع سلاح های کیمیایی کُند عمل می کند!

زمان انتشار : یکشنبه, 12 مارس , 2017 , بخش : مقاله

کیمیایی

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، وزارت دفاع روسیه از سازمان منع سلاح های کیمیایی انتقاد کرد.

وزارت مذکور دفاع روسیه گفت که سازمان منع سلاح های کیمیایی از چندین ماه پیش درباره استفادۀ افراد مسلح از سلاح های کیمیایی در حلب در سال 2016 تحقیق می کند و این تحقیقات هنوز به پایان نرسیده است .

ایگور کناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: سازمان منع سلاح های کیمیایی اخبار موجود در شبکه های اجتماعی را درباره استفاده نیروهای دولتی سوریه از سلاح های کیمیایی باور می کند.

جنرال کناشنکوف گفت: سازمان منع سلاح های کیمیایی نمونه هایی از خاک شهر حلب را که حاوی آثار استفادۀ افراد مسلح از سلاح های کیمیایی است، بررسی می کند ولی این بررسی بیش از حد لازم زمان برده و طولانی شده است .

کناشنکوف خاطرنشان کرد: فعالان شبکه های اجتماعی بدون هیچ مدرک و دلیلی نیروهای دولتی سوریه را به استفاده از سلاح های کیمیایی متهم می کنند و مساله عجیب اینکه سازمان منع سلاح های کیمیایی اظهارات کاربران را باور می کند. آیا وقت آن نرسیده است که این سازمان در عملکرد خود بازنگری کند؟

وزارت دفاع روسیه نووِمبر 2016 اعلام کرد که افراد مسلح از سلاح های کیمیایی برای کشتار مردم حومۀ شهر حلب استفاده کرده اند . نظامیان روس همان زمان مهماتی در منطقه معراته ام حوش در حومۀ شهر حلب پیدا کردند که حاوی گاز سمی خردل بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید