امروز مصادف با دوشنبه, 16 سرطان , 1399 , Monday, 6 July , 2020
کد مطلب : 7361 , ,
+
-

وضعیت محبوسانِ بحرین، بحرانی است!

زمان انتشار : دوشنبه, 13 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

زندان

رویۀ جدید رژیم بحرین برای آزار محبوسان، مرکز حقوق بشر بحرین را نگران ساخته است.

 

این مرکز نسبت به افزایش بی‌رویۀ بازداشت باشنده گان و محروم کردن آن ها از هرگونه ارتباطات با جهان خارج از محبس، به شدت ابراز نگرانی کرد.

 

مرکز حقوق بشر بحرین با نشر بیانیه ای اعلام کرد که فقط در مدت ماه فِبریوری گذشته، دستکم 10 نفر بازداشت شدند و از داشتن وکیل یا ملاقات با خانواده محروم شدند و در این شرایط، خطر شکنجه بازداشت شده گان افزایش یافته است.

 

به نوشتۀ ویبسایت مرآة البحرین مرکز حقوق بشر بحرین، این گونه اقدامات حکومت را به شدت محکوم کرد و دربارۀ سلامتی بازداشت شده گانِ محروم شده از هرگونه ارتباط خارجی به شدت ابراز نگرانی کرد.

 

مرکز حقوق بشر بحرین تاکید کرد که تاکنون اسنادی موثق از محروم شدن حامد جاسم العابد، محمد جاسم العابد، احمد محمد صالح العرب، علی محمد علی العرب، صادق احمد منصور، امیره محمد صالح القشعمی،محمد صالح القشعمی، ابوالفضل محمد صالح القشعمی،یوسف حسن محمد، جعفر ناجی حمیدان، سید فاضل عباس رضی و سید علوی حسین العلوی، از حق تماس با وکیل و ملاقات با خانواده محروم جمع آوری کرده است.

 

مرکز حقوق بشر بحرین، در پایان بیانیۀ خود، از دولت بحرین خواست به اصول و قواعد حاکمیت در عرف بین المللی پابند باشد و به بازداشت شده گان اجازۀ بهره مندی از حقوق قانونی خود را بدهد و به بازداشت بی رویۀ و ناپدید کردن بازداشت شده گان و جدا کردن آن ها از هرگونه ارتباط با خارج از محبس پایان دهد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید