امروز مصادف با دوشنبه, 16 سرطان , 1399 , Monday, 6 July , 2020
کد مطلب : 7373 , ,
+
-

توانِ راکت های کوریای شمالی، تهدیدی برای امریکاست!

زمان انتشار : دوشنبه, 13 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

کوریای شمالی

 

به راپور سایت روسیا الیوم، فارین پلیسی می نویسد: توان راکتی پیونگ یانگ می تواند خطری واقعی برای امریکا و متحدان آسیایی اش یعنی کوریای جنوبی و جاپان باشد.

 

مجله فارین پلیسی، چاپ امریکا در مقاله ای درباره توانمندی های نظامی کوریای شمالی این سئوال را مطرح می کند که آیا این کشور می تواند با تکیه بر این توانمندی ها، به راحتی امریکا را مورد حمله قرار دهد یا خیر.

این مجله با نشر نمودار اینفوگرافیک تشریح می کند که کوریای شمالی دو نوع راکت در اختیار دارد و اکنون می کوشد آنها را ارتقا دهد. برد این دو نوع راکت به راحتی به خاک امریکا می رسد و ضدهوایی های امریکا هم ممکن است نتوانند آنها را رهگیری کنند.

به نوشته این مجله، این دو نوع راکت، راکت بالستیک میانبرد موسودان و راکت بالستیک قاره پیمای کی ان است که می تواند به راحتی امریکا را تهدید کند.

این مجله امریکایی خاطرنشان می کند که کوریای شمالی پس از انجام آزمایش راکتی اخیر، از توان بسیار بالایی برخوردار شده است و می تواند تمام پایگاه های امریکا در جاپان را هدف قرار دهد.

فارین پلیسی به نقل از جفری لیویس، کارشناس منع گسترش سلاح های هسته ای می نویسد: کوریای شمالی در حال ارتقای تفکر تهاجمی گسترده است و حتی می تواند در همان مرحله آغازین جنگ، سلاح هسته ای خود را وارد عمل کند.

این مجله امریکایی به موضوع استقرار سامانه ضد راکتی پیشرفته (تاد) امریکا در کوریای جنوبی اشاره می کند و می نویسد که این سامانه تا حدی می تواند خطر کوریای شمالی را کم کند اما نمی تواند به طور کامل با تهدیدات راکتی این کشور مقابله کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید