امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 7384 , ,
+
-

آیا امرالله صالح واقعا صالح است؟

زمان انتشار : دوشنبه, 13 مارس , 2017 , بخش : مقاله

امرالله صالح

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، بگفته یک عضو ولسی جرگه، اگر امرالله صالح واقعا در امور امنیتی توانایی دارد پس بدون نیاز به ایجاد یک پست موازی باید من‌حیث وزیر امور داخله، دفاع و یا رییس امنیت ملی تعین می‌شد.

صالح محمد عضو کمسیون امنیت داخلی ولسی جرگه در واکنش به ایجاد پست جدید وزیر دولت در اصلاحات امور امنیتی اعلام کرد که با افزایش اداره‌های موازی در تشکیلات دولت افغانستان، دامنه مشکلات و فساد دولتی نیز افزایش خواهد یافت.

 

این عضو کمسیون امنیت داخلی ولسی جرگه گفت که اگر امرالله صالح بتواند همه مسئولیت‌هایی که من‌حیث وزیر دولت در اصلاحات امور امنیتی و تعین افسران ارشد امنیتی را بخوبی انجام دهد پس باید وزرای کشور، دفاع و رییس امنیت ملی خانه نشین شوند.

 

وی افزود: در صورتی که وزرای کشور، دفاع و امنیت ملی مسئولیت داشته باشند اما صلاحیت نداشته باشند، پس وجود آنها در تشکیلات دولتی بی معنی خواهد بود.

 

صالح محمد ادامه داد: به نظرم این باعث کشمکش کلان دیگری در بخش امنیتی دولت خواهدشد، این اقدام صرفا مداخله است و هیچ بهبودی در پی نخواهد داشت.

 

 

امرالله صالح رییس سابق امنیت ملی و از منتقدان حکومت طی دستور مستقیم رییس جمهور من‌حیث وزیر دولت در امور امور امنیتی و رییس کمیته تعین افسران ارشد نیروهای امنیتی و دفاعی افغان معرفی شد.

 

وی هفته گذشته پس از حمله افراد وابسته به داعش به شفاخانه نظامی در کابل به رهبران حکومت وحدت ملی هشدار داده بود که نهادهای امنیتی کشوردر حال فروپاشی هستند.

 

با این وجود، آمدن دوباره امرالله صالح به عرصه قدرت در حکومت وحدت ملی حامییان و مخالفان سرسختی دارد، زیرا وی در سیاست‌های تهاجمی خود نسبت به پاکستان مشهور است.

 

او که در دوران حکومت کرزی من‌حیث رییس امنیت ملی بود، پس از ابراز نگرانی مکرر جنرالان پاکستان به امر حامدکرزی از سمتش برطرف شده بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید