امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 7404 , ,
+
-

انتقاد از ناکامی جامعه جهانی درتوقف جنگ یمن!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 مارس , 2017 , بخش : یادداشت

هشام شرف عبد الله

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان تلکس، هشام شرف عبد الله از جامعه جهانی بدلیل ناکامی در توقف جنگ و محاصرۀ یمن به شدت انتقاد کرد.

وزیر امور خارجه در دولت نجات ملی یمن روز گذشته در اظهاراتی، با اعلام اینکه جامعه جهانی تاکنون جدیتی برای توقف جنگ و پایان دادن به محاصره ملت نشان نداده است، اظهار داشت: کشورهای چهارجانبه شامل وزرای خارجه امریکا، انگلیس، عربستان و امارات همگی یا اشتراک یا از عاملان حمله به مردم و کشور یمن هستند و فشاری نیز از سوی جامعه جهانی برای توقف جنگ و پایان دادن به محاصره دیده نمی شود.
وی با اشاره به برگزاری نشست چهارجانبه در کشور سلطان نشین عمان و با حضور نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل، خاطرنشان ساخت: در این نشست که بدون حضور یمنی ها انجام می شود، می بایست پیامی مثبت مبنی بر پایان دادن به درگیری ها و پایان دادن به دخالت نظامی ارسال شود و همچنین محاصره میدان هوایی بین المللی صنعا و حالت عادی و تجاری به حرکت های هوایی بازگردد.
وزیر خارجه یمن با دعوت مجدد عربستان به گفتگوی مستقیم عربستان – یمن با اشراف سازمان ملل متحد، اضافه کرد: عربستان آغازگر جنگ علیه مردم مظلوم یمن و حامی مالی گروه های مسلح در یمن است و علاوه بر آن به آن ها سلاح و پول و امکانات راهبردی میدهد و کشور یمن را در حالت بی ثباتی قرار داده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید