امروز مصادف با شنبه, 21 سرطان , 1399 , Saturday, 11 July , 2020
کد مطلب : 7521 , ,
+
-

مقاومتِ یمنی ها حیرت برانگیزاست!

زمان انتشار : یکشنبه, 26 مارس , 2017 , بخش : مقاله

یمن

با وجود ویرانی های گسترده و کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم ولایت صعده، آنها خود را با وضعیت جدید سازگار کرده و دلیرانه به زنده گی خود ادامه می دهند.

با وجود گذشت دو سال از تجاوزعربستان سعودی به یمن، ولایت صعده نظیر سایر ولایات یمن همچنان در معرض بمباردمان با انواع بم های خوشه ای و ممنوعه بین المللی قرار دارد.

 

با وجود ویران شدن تعمیر های دولتی بر اثر حملات، کارمندان یمنی در ولایت صعده نیز به نشانه مقاومت، در سَرَک ها به کار خود ادامه می دهند.

 

محمد جابر والی صعده در این باره گفت: 204 مرکز دولتی و بیش از 264 مرکز آموزشی از جمله 149 مکتب در حمله جنگنده های دشمن متجاوز سعودی به ولایت صعده تخریب شده است و امروز بیش از 40 هزار متعلم به علت تجاوزگری دشمن از تحصیل در این ولایت محروم شده اند. همچنین جنگنده های متجاوز سعودی بیش از 120 مسجد را در 5 منطقه ولایت صعده تخریب کرده اند.

 

عبد الغنی العزی رییس دفتر مبارزه با بی سوادی در ولایت صعده نیز گفت: با وجود ویرانی های به بار آمده از جنگ، این مرکز همچنان به فعالیت های رسمی خود در اماکن مشخص ادامه می دهد.

 

منصور الصربی رییس دفتر حمل و نقل صعده نیز تصریح کرد: مسئولان محلی در ولایت صعده با وجود نبود دفاتر، تلاش های زیادی را به کار می گیرند و به فعالیت خود درسایه درختان و درسَرَک ها ادامه می دهند تا به خدمت رسانی به باشنده گان ادامه دهند.

 

در همین حال، رضوان الصيلمی رییس صندوق بازسازی و مرمت صعده گفت: با وجود تجاوزگری دشمن و حملات و محاصره، ما همچنان مقاوم هستیم و به ماموریت اصلی خود در سَرَک و زیر درختان و هرجا که لازم باشد، ادامه می دهیم.

 

عبد الإله العزی مدیر کل دفتر حفظ الصحه و جمعیت در یمن نیز گفت: تعداد مجروحانی که درحملات متجاوزان سعودی زخمی شده اند، 7 هزار و 437 نفر است و آنان از جمله مجروحانی هستند که به عمل های جراحی و انتقال از کلینیک و مرکز صحی کوچک به شفاخانه نیاز دارند.

 

محمد عبد الوهاب حجر رییس شفاخانه الجمهوری نیز گفت: از عمده ترین مشکلاتی که این شفاخانه و به طور کلی شفاخانه های صعده با آن مواجه هستند، نبود تجهیزات و امکانات طبی و دوا در صنعا برای انتقال آن به صعده است زیرا سَرَک ها به طور کامل هدف قرار گرفته و تخریب شده است.

 

یحيى الخطيب مدیر اطلاع رسانی وزارت معارف نیز اعلام کرد: 78 تعمیر و مرکز آموزشی خسارت کلی دیده و 187 تعمیر و مرکز آموزشی به طور جزئی آسیب دیده و 90 معلم اعم از زن و مرد درحملات و درگیری ها کشته و75 معلم اعم از زن و مرد مجروح شده اند. 293 متعلم اعم از دختر و پسر نیز کشته و 684 متعلم دختر یا پسر مجروح شده اند.

 

ابراهيم النمری رییس دفتر اشتغال در صعده نیز گفت: 540 کیلومتر از سَرَک ها خسارت دیده و مبلغ خسارت های وارده، بالغ بر یک ملیارد و 200 ملیون دالر است که این خسارت ها، شامل خسارت به پل ها و سَرَک ها و پلان های حمایتی است و افزون برآن، راه های سرحدی نیز به طور کامل تخریب شده اند.

 

احمد شعره رییس کمیته برنامه ریزی در صعده نیز تصریح کرد: منازلی در شهر تاریخی صعده ویران شده اند که قدمت برخی از آنان به 800 تا 1200 سال می رسد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید