امروز مصادف با سه شنبه, 17 سرطان , 1399 , Tuesday, 7 July , 2020
کد مطلب : 7568 , ,
+
-

اسراییل خود را مُدرّس صلح نامید!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

نتانیاهو

نتانیاهو با ارسال پیامی به نشست سالانه آپیک گفت: فلسطینی‌ها باید ارایه درس نفرت به اطفالشان را پایان بدهند و مانند اسراییلی‌ها، درس صلح به نسل‌های آینده بدهند!

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب در تماس زنده ویدیویی، با حامیان اسراییل در نشست سالانه آیپک سخن گفت.

 

نتانیاهو سخنان خود را با تمجید از موضع دولت جدید امریکا در قبال تل‌آویو و بخصوص سخنرانی شب گذشته مایک پنس معاون رییس‌جمهور امریکا در آیپک آغاز کرد.

 

نتانیاهو گفت: از معاون رییس‌جمهور مایک پنس به دلیل سخنان گرمی که دیشب در خصوص اسراییل بر زبان راند، تشکری می‌کنم؛ دولت ترمپ با تبدیل سخنان پنس به سیاست‌های اجرایی، تعهد خود به اسراییل را نشان داده است.

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مقام ارایه شواهد برای حمایت عملی واشنگتن از رژیم متبوعه‌اش گفت: نتیجه این سیاست‌ها را با ایستاده‌گی (نیکی) هِیلی در سازمان ملل و دفاع از حقیقت به خاطر اسراییل دیده‌ایم؛ حتی می‌بینیم که با وجود محدود شدن بودجه امریکا، بودجه کمک نظامی به اسراییل کاملاً پرداخت شد و ما سپاسگذاریم؛ ما در اسراییل بسیار سپاسگذاریم بخاطر حمایت بخشنده گی دولت، ملت و کنگره امریکا از اسراییل.

 

نتانیاهو البته اعتقاد داشت که امریکایی‌ها چندان لطفی به صهیونیست‌ها نمی‌کنند و امروز خرج امنیت آینده خود را می‌دهند؛ وی در این خصوص گفت: همه می‌دانیم که این حمایت، در حقیقت سرمایه‌گذاری در منافع امنیتی مشترک و آینده مشترکمان است چون ما دشمنان مشترکی داریم.

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که اخیراً با فشار بر سازمان ملل، از نام برده شدن من‌حیث یک رژیم آپارتاید جلوگیری کرد، در ادامه درس صلح داد.

 

نتانیاهو گفت: دستان ما برای صلح به سمت همه همسایگانمان دراز است؛ ما به اطفالمان درس صلح می‌دهیم و وقت آن است که مقامات فلسطینی هم همین را بکنند؛ باید ارایه درس نفرت به اطفالشان را متوقف کنند. باید دادن پول به تروریست‌ها را متوقف کند.

 

وی در ادامه به مقامات رژیم خودگردان دستور داد: (مقامات فلسطینی) باید انکار مشروعیت و تاریخ ما را پایان دهند و بالاتر از همه، باید یک بار برای همیشه، دولت یهود را به رسمیت بشناسند.

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در انتها از فرصتی استثنایی برای ایجاد پلی میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب خاورمیانه سخن گفت.

 

نتانیاهو گفت: اعتقاد دارم خطرات مشترکی که ما و بسیاری از همسایگان عربمان با آن روبرو هستیم، موقعیتی استثنایی برای ساختن پلی به سمت آینده بهتر ایجاد کرده است؛ آینده‌ای پربار و امن.

 

نتانیاهو توضیحی در خصوص خطر مشترک رژیم صهیونیستی و کشورهای مسلمان‌نشین خاورمیانه نداد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید