امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 7587 , ,
+
-

امریکا نمی‌تواند مشکلات افغانستان را حل کند!

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 مارس , 2017 , بخش : مقاله

عامل ایجاد تنش‌های مذهبی و قومی درافغانستان شناسایی شد!

 

برخی از نماینده گان مجلس امریکا بدنبال تصویب لایحه‌ای برای پایان حضور نظامی درافغانستان هستند.

 

به نقل از رفلکتر، این لایحه در حالی به کنگره می‌رود که جنرال جان نیکلسون قومندان نیروهای امریکایی در افغانستان درخواستی مبنی بر افزایش 5 هزار نیروی بیشتر در کشورمان را داشته است.

 

یک ایتلاف دو حزبی به رهبری پیت کونتی عضو مجلس نماینده گان امریکا، لایحه‌ای را با هدف پایان دادن به کمک‌های مالی برای عملیات افغانستان و عقب نشینی نیروهای امریکایی از کشور مطرح کرده است.

 

والتر جونز جونیور و هفت تن دیگر از اعضای مجلس نماینده گان امریکا نیز لایحه‌ای را به کنگره ارایه کردند که مانع از اختصاص بودجه اضافی برای عملیات در افغانستان به استثنای عملیات سفارت امریکا می‌شود.

 

این عضو مجلس نماینده گان امریکا اظهار داشت: پس از 16 سال حضور در افغانستان بیش از800 ملیون دالر هزینه کردیم. بیش از دو هزار امریکایی در این جنگ کشته و حدود 30 هزار نفر زخم برداشتند.

 

وی ادامه داد که نمی‌دانم چند تن از مردم افغانستان کشته شده‌اند، در مورد طالبان صحبت نمی کنم، آنها دشمنان ما هستند. منظورم ملکیان بی‌گناه است. الان وقت آن است که تصمیم بگیریم آیا در افغانستان برای مدت بیشتری خواهیم ماند یا 16 سال حضور در این کشور کافی بوده است.

 

جونز تصریح کرد که می‌خواهیم مردم امریکا به کنگره برای حضور یا عدم حضور فشار وارد کنند.

 

عضو مجلس نماینده گان امریکا در این لایحه به نقل از سر مفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان از هدر دادن ملیونها دالر، تقلب و سوء استفاده خبر داده است.

 

جونز همچنین به استناد از جنرال چارلز کرولاک قومندان تفنگداران امریکایی نیز بیان کرد: تلاش برای یافتن یک پاسخ واقعی نظامی و سیاسی در افغانستان چند دهه زمان خواهد برد و منابع ارزشمند مردم ما را که جان پسران و دختران ما است را خواهد گرفت.

 

وی در ادامه اعتراف کرد که امریکا نمی‌تواند مشکلات افغانستان را حل کند.

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید