امروز مصادف با پنج شنبه, 19 سرطان , 1399 , Thursday, 9 July , 2020
کد مطلب : 7588 , ,
+
-

روزنامه الحیات عربستان؛ در آستانۀ تعطیل شدن!

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

الحیات

اخبارنشرشده حاکی از تعطیل شدن روزنامه الحیات متعلق به عربستان درلندن، طی ماههای آینده دارد.

 

روزنامه الحیات در کنار الشرق الاوسط، من‌حیث دو روزنامه بین المللی که در پایتخت بیشتر کشورهای عربی و غیر عربی نشر می شوند از اهمیت ویژه ای برای عربستان برخوردار بودند و من‌حیث ابزارهای رسانه ای این کشور در عرصه بین الملل به شمار می آمدند.

 

روزنامه الحیات متعلق به شاهزاده خالد بن سلطان بن عبدالعزیز برادرزاده پادشاه عربستان، در لندن چاپ می شود و از سال 1988 و پس از آن که خالد بن سلطان آن را از نویسنده و روز نامه نگار لبنانی کامل مروه من‌حیث مؤسس آن خرید از سیاست خارجی عربستان دفاع می کند.

 

روزنامه الاخبار لبنان در این باره نوشت: هفته جاری نشستی در دفتر مرکزی روزنامه الحیات در لندن برگزار شد و رفله خریاطی مدیر مسئول آن به کارکنان اعلام کرد شاید دفتر لندن تا ماه آوریل آینده، تعطیل شود.

 

الاخبار همچنین نوشت: خریاطی به نقل از مدیر شرکت چاپ مکشف که روزنامه الحیات را چاپ می کند نوشت این شرکت از سه ماه پیش تاکنون هیچ پولی از عربستان دریافت نکرده است و کلیه هزینه های این سه ماه از ذخیره شرکت پرداخت شده است.

 

به گفته این روزنامه لبنانی به نظر می رسد الحیات پس از منحل کردن دفتر اصلی اش در لندن، آن را به دبی منتقل کند. الاخبار در این باره به اطلاعات به دست آمده از دبی درباره تلاش نیروهای الحیات در دفتر دبی برای ارایه نسخه چاپی روزنامه استناد می کند. این در حالی است که دفتر دبی الحیات تاکنون فقط مسئول مدیریت پایگاه انترنتی این روزنامه بوده است.

این در حالی است که روزنامه الحیات تاکنون هیچ گونه توضیحی درباره اخبار نشره توسط این روزنامه لبنانی ارایه نکرده است. اما محمد صلاح، مدیر دفتر الحیات در قاهره، با تکذیب این اخبار، اظهار داشت از وجود بحران در دفتر روزنامه اطلاعی ندارد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید