امروز مصادف با دوشنبه, 16 سرطان , 1399 , Monday, 6 July , 2020
کد مطلب : 7600 , ,
+
-

اظهاراتِ عجیبِ عاملِ بحران یمن!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

 

سلمان بن عبدالعزیز در سخنرانی خود در افتتاحیه بیست‌وهشتمین نشست سران کشورهای عضو اتحادیه عرب، بر ضرورت یافتن راه‌حلی مسالمت آمیز برای بحران یمن تاکید کرد!

 

پادشاه سعودی که دو سال پیش، فرمان تجاوز ایتلاف عربی به مردم بی دفاع یمن را صادر کرد و همچنان بر حملات روزانه به یمن و کشتن اطفال اصرار دارد، در اظهاراتی عجیب بر وحدت ارضی یمن و تحقق ثبات در این کشور تاکید کرد و مدعی شد که راه‌حل بحران یمن باید بر پایه ابتکار عمل خلیج فارس و نتایج گفت‌وگوی ملی در این کشور، استوار باشد.

 

پادشاه عربستان در ادامه افزود: رویدادهای مهم منطقه نباید موجب فراموشی مسأله فلسطین شود.

 

سلمان در حالی از مسأله فلسطین سخن می‌گوید که مشاور شاه سابق این کشور سال گذشته عیسوی به فلسطین اشغالی رفت و با مسئولان اسراییلی دیدار کرد؛ اقدامی که تلاش‌عربستان برای عادی‌سازی مناسبات با رژیم صهیونیستی نامیده شد.

 

اما در باره درباره بحران سوریه، سلمان گفت که مردم سوریه در معرض کشتار قرار می‌گیرند و باید به راه‌حلی سیاسی برای این بحران دست یافت.

 

این اظهارات در حالی مطرح می شود که عربستان، در 5 سال گذشته بزرگترین حامی مالی گروه های مسلح تروریست و مخالف دولت سوریه بوده است.

 

درباره لیبیا هم حاکم عربستان، از رقبا در لیبیا خواست برای حفظ امنیت و ثبات در کشورشان تلاش کنند.

 

سلمان من‌حیث و حامی کلان تروریزم در منطقه و جهان، تاکید کرد: خطرناک‌ترین چیزی که امت عربی با آن مواجه است، تروریزم تندروی است.

 

وی همچنین خواستار فعال سازی ابزارهای همکاری اقتصادی مشترک شد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید