امروز مصادف با جمعه, 20 سرطان , 1399 , Friday, 10 July , 2020
کد مطلب : 7603 , ,
+
-

رییس جمهورمصر به سخنان امیرقطر گوش نداد!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 مارس , 2017 , بخش : اخبار جهان

السیسی

به راپور رسانه های عربی، رییس جمهورمصر هنگام سخنرانی امیرقطر در بیست و هشتمین اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب دراردن، سالون اجلاس را ترک کرد.

 

عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر در زمان آغاز سخنرانی تیمم بن حمد آل ثانی امیر قطر در بیست و هشتمین اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در اردن، سالون این اجلاس را ترک کرد.

 

منابع مذکور اعلام کردند پس از آغاز امیر قطر، عبدالفتاح السیسی رییس جمهور مصر و ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در یکی از سالون های جانبی نشست دست در دست یکدیگر مشاهده شده اند که عازم یکی از اتاق های کنفرانس دو جانبه بودند.

 

از زمان کودتای سوم ژوئیه 2013 توسط عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع وقت مصر علیه محمد مرسی رییس جمهور اخوانی مصر که مورد حمایت قطر بود، روابط دوحه و قاهره به شدت تیره شده است. به طوری که اقدامات و مواضع مقامات دو کشور گاهی به رفتارها و دعواهای اطفاله تبدیل می شود.

 

همچنین روابط مصر و عربستان نیز وضعیت چندان مناسبی ندارد. عربستان از تلاش ها برای سرنگونی نظام سوریه به رهبری بشار اسد حمایت می کند و مصر حامی نظام سوریه است. اختلافات دو کشور درباره دوسیه سوریه، باعث شد سال عیسوی گذشته شرکت تیلی آرامکوی عربستان ارسال تیل به مصر را متوقف نماید. تحلیلگران دیدار السیسی و ملک سلمان را به منزله آشتی کنان آنها دانسته اند.

 

یادآور می شود احمد ابوالغیط سرمنشی اتحادیه عرب پیش از برگزاری اجلاس امان، دیدارهای حاشیه ای و آشتی بین بعضی سران عرب را از جمله مسایل مطرح در این اجلاس اعلام کرده بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید