امروز مصادف با شنبه, 29 سنبله , 1399 , Saturday, 19 September , 2020
کد مطلب : 8287 , ,
+
-

کرزی: داعش محصولی امریکایی است!

زمان انتشار : یکشنبه, 7 می , 2017 , بخش : مقاله

حامد کرزی

رییس‌جمهور سابق کشورمان معتقد است که واشنگتن با داعش متحد است و به آن کمک می‌کند. با این حال امریکا اخیرا اعلام کرده به تعداد نیروهای خود در افغانستان افزوده و مدعی است تلاش‌های دیگری هم برای حذف گروه‌های تروریستی خصوصا داعش انجام می‌دهد.

حامد کرزی در مصاحبه با فاکس نیوز در کابل گفت: داعش محصولی امریکایی است. داعش که قطعا جمعی خارجی است، سال ۲۰۱۵ حین حضور امریکا در عراق ظهور کرد.

 

کرزی که از دیسِمبر ۲۰۰۴ تا سِپتِمبر ۲۰۱۴ رهبری افغانستان را در دست داشت، تاکید کرد که مکررا راپور‌هایی دریافت می‌کند مبنی بر اینکه چرخبالهایی ناشناس مهمات و غذا برای گروه‌های تروریستی در سرحد پاکستان و افغانستان می‌برند و این چیزی است که امریکا باید درباره آن توضیح دهد.

 

او همچنین از پرتاب بم امریکایی موسوم به مادر تمام بم ها در ماه گذشته در افغانستان ابراز تاسف کرد و آن را عملیاتی امریکایی – داعشی خواند. کرزی در ادامه گفت: داعشی‌ها اکثر اعضای خانواده و مبارزان خود را از منطقه تخلیه کرده بودند و بنابراین این هماهنگ شده بود. این گروه تنها یک ابزار امریکایی است. نمی‌توان هیچ فکر دیگری درباره آن کرد. اول داعش می‌آید و جمعی از افراد خاص را تخلیه می‌کند و بعد امریکا آن بم کلان را پرتاب می‌کند… بسیار ساده است. امریکا به سادگی از خاک افغانستان برای آزمایش استفاده می‌کند.

 

رییس‌جمهوری افغانستان همچنین تاکید کرد: آنها (امریکایی‌ها) فکر می‌کنند که اینجا سرزمین بی‌صاحب و غیر مسکونی است که می‌توانند از آن برای آزمایش و سوءاستفاده بهره‌برداری کنند اما اشتباه می‌کنند. ما ساکنان میهن‌پرستی در اینجا داریم که اجازه نمی‌دهند چنین اتفاقی رخ دهد. نام مادر تمام بم ها باید به مرگبارترین بم ها تغییر کند! آنها چطور می‌توانند ادعا کنند هم‌قرارداد ما هستند و بعد ما را بمباردمان کنند؟

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید