امروز مصادف با جمعه, 28 سنبله , 1399 , Friday, 18 September , 2020
کد مطلب : 9245 , ,
+
-

شهرهای امریکا درحالت آماده ‌باش قرار گرفته‌اند!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 13 جولای , 2017 , بخش : اخبار جهان

شهرهای امریکا برای مقابله با حملات تروریستی با موتر در حالت آماده‌باش قرار گرفته اند.
به نقل از ایندیپندنت، شهرهای مختلف امریکا از ترس وقوع حملات تروریستی با استفاده از لاری – همانند حوادث فرانسه، جرمنی و انگلیس – در آماده‌باش قرار گرفته‌اند.
به نوشته این نشریه، اقدامات قساوت‌آمیز اخیر در لندن، برلین و میدان تایمز شهر نیویارک – نشان داد که وسایل نقلیه به سهولت می‌توانند به سلاحی برای حمله به مردم تبدیل شوند.
ماه گذشته بود که مهاجمان با استفاده از یک وسیله نقلیه و چاقو هشت تن را روی پل لاندن بریج شهر لندن به قتل رسانده و ده‌ها تن دیگر را مجروح کردند. حدود دو هفته پیش نیز یک مرد با استفاده از موتر، افرادی که پس از مراسم ماه رمضان در حال خروج از مسجدی در شهر لندن بودند را زیر گرفته، یک تن را کشته و 10 نفر دیگر را زخمی کرد.
با توجه به این واقعیت که تروریست‌ها به‌طور روزافزونی از موترها من‌حیث سلاح استفاده می‌کنند، شهرها در سرتاسر ایالات متحده نگران وقوع حملاتی مشابه هستند، و برای حفاظت از نواحی که شاهد رفت‌و‌آمد زیاد عابران پیاده است، امنیت فضاهای عمومی را افزایش داده‌اند.
راب ریتر، یک متخصص امنیت عابران پیاده و مشاور امنیتی در شرکت امنیتی کالپایپ به ایندیپندت می‌گوید که متأسفانه هیچ پایانی برای شمار دفعاتی که چنین چیزهایی به صورت اتفاقی رخ می‌دهند وجود ندارد، و متأسفانه تعداد دفعاتی که چنین چیزهایی به صورت هدفمند رخ می‌دهند در حال افزایش است.
نصب موانع امنیتی و افزایش حضور نیروهای پولیس در محل مراسم‌های اجتماعی از جمله راهبردهایی هستند که شهرها برای مقابله با چنین حملاتی اتخاذ کرده‌اند. برای نمونه، در شهر لاس‌وگاس طی سال جاری حدود 700 مانع امنیتی در کناره‌های سَرَک‌های این شهر به مبلغ 5 ملیون دالر نصب شده است.
در نیویارک هم مقامات شهری خواهان نصب تعدادی بیشتری از موانع امنیتی در کنار سَرَک‌ها شده‌اند، زیرا یکی از این موانع باعث متوقف شدن موتر فرد مهاجم در حادثه ماه مِی در میدان تایمز این شهر شده بود.
شورای شهر لس‌آنجلس نیز با رأی خود از اداره پولیس و دیگر نهادهای این شهر خواستند تا راپوری را درباره شیوه‌های کاهش شدت حملات موتری ارایه کنند.
ریتر در این زمینه می‌گوید که شهرهای کلان به این تشخیص رسیده‌اند که ممکن است شاهد تلفات گسترده‌ای در هر چهار جهت تقاطع‌ها در هر زمانی شوند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید