امروز مصادف با جمعه, 28 سنبله , 1399 , Friday, 18 September , 2020
کد مطلب : 9295 , ,
+
-

حامیان داعش آزادی موصل را به یکدیگر تبریک گفتند!!

زمان انتشار : دوشنبه, 17 جولای , 2017 , بخش : مقاله

حامیان داعش در اقدام زیرکانه ای، شکست این گروه تروریستی و آزادی موصل را به یکدیگر تبریک گفتند.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی آزادی شهر موصل در شمال عراق را به جای ملت عراق به دولت دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا تبریک گفت.
به نقل از آژانس خبررسانی دولتی عربستان، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در تماس تلیفونی با جیمز ماتیس وزیر دفاع دولت امریکا، پیروزی بر گروه داعش در نبرد موصل را به وی تبریک گفت.
محمد سلمان به جای ستایش از نقش نیروهای مسلح عراق در آزادسازی موصل و نبرد با گروه تروریستی داعش، از نقش امریکا در قوماندانی ایتلاف ضد داعش و از بین بردن این گروه ستایش کرد.
ولیعهد سعودی در این تماس تلیفونی گفت: جنگ علیه داعش و همه حامیان و پشتیبانان مالی باید با قاطعیت تمام ادامه یابد.
برپایه این راپور، دوطرف در این تماس به جنبه های توسعه سازوکارهای هماهنگی بین عربستان و امریکا برای به زعم آنها مبارزه با تروریزم و افراط گرایی پرداختند.
همکاری نظامی و دفاعی بین دو کشور از دیگر موضوع های مورد بحث جیمز ماتیس و محمد بن سلمان بود که وزیر دفاع سعودی نیز می باشد.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی درحالی آزادسازی موصل را به طور رسمی به دولت امریکا تبریک می گوید که دولت عربستان چندی پیش تنها در یک جمله و آن هم از زبان یک مسئول خود بدون ذکر نام، این آزادی را تبریک گفت اما نامی از عراق به میان نیاورد.
آژانس خبررسانی عربستان در این خصوص نوشته بود: یک منبع مسئول در وزارت خارجه عربستان گفت که کشورش آزادسازی شهر موصل از وجود گروه تروریستی داعش را تبریک می‌گوید.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید