امروز مصادف با جمعه, 28 سنبله , 1399 , Friday, 18 September , 2020
کد مطلب : 9506 , ,
+
-

شورای ایتلاف دشمن نظام نیست

زمان انتشار : شنبه, 5 آگوست , 2017 , بخش : یادداشت

همایش مردمی حمایت از ایتلاف ملی برای نجات افغانستان، ساعتی قبل در شهر مزار شریف برگزارگردید.
در این مراسم که سران ایتلاف ملی برای نجات افغانستان شرکت داشتند ، باحضور تعداد کثیری از مردم در شهر مزار شریف استقبال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، امروز سه شنبه ده اسد 1396 عبدالحفیظ منصور عضو مجلس نمایندگان (نماینده مردم کابل) در این مراسم گفت: شورای ایتلاف نجات، خواست فقط مزاری ها را مطرح نمی کند، بلکه داعیه دار همه مردم افغانستان، متعلق به همه اقوام و همه مذاهب و همه باشنده های این سرزمین اعم از زن و مرد است. شورای ایتلاف، به طور واضح چند تا اصول دارد. شورای ایتلاف دشمن نظام نیست، ما اصلاح گر نظام هستیم. نظام با خون و عرق ما ساخته شده است و به کسی اجازه نمی دهیم که آن را سرنگون کند و به کسی اجازه نمی دهیم که آن را تصاحب و غصب کند. نظام سیاسی افغانستان متعلق به مردم افغانستان است و همه مردم باید در آن سهیم باشند. هیچ گروه، هیچ فرد و هیچ شخص حق ندارد که این حق قانونی و مشروع افغانستان را غصب کند.

وی، در خصوص رویکرد کاری ایتلاف نجات افغانستان بیان داشت: شورای ایتلاف طرفدار دموکراسی و انتخابات است. ما مخالف استبداد، انحصار و تک روی با هر عنوان هستیم. شورای ایتلاف، طرفدار حقوق بشر، می باشد اما به شدت مخالف محکمه های سیاسی و فرمایشی می باشد. به کسی اجازه نمی دهیم که زیر نام دفاع از حقوق بشر، خواست ها و هدف های شخصی خود را دنبال کند.

منصور، از خواسته های ایتلاف می داند که جایگاه افراد بلند رتبه که از حکومت طرد یا منزوی شده اند برگردانده شود و گفت: شورای ایتلاف طرفدار تامین عدالت می باشد، عدالت اجتماعی، از طریق مشارکت همه اقوام و همه نخبه های سیاسی از سراسر افغانستان تامین می شود. هیچ کسی حق ندارد که خود را صاحب افغانستان و عقل کل در این کشور بداند. همه جناح ها و همه شخصیت های ما که در انتخابات رای گرفتند و در حکومت وحدت ملی شریک هستند، باید در چارجوب قانون، جای و صلاحیت هایشان برگردانده شود از معاون رییس جمهور گرفته تا والی تا وزیران، تا رییس اجرایی.

این نماینده مجلس، هدف از تشکیل این ایتلاف را ایجاد هماهنگی و همبستگی بیشتر می داند و نفاق و تفرقه را عامل خرابی مملکت می شمار و می گوید: انحصار و تک روی در گذشته، افغانستان را به تاریکی سوق داد و امروز به خطرات بسیار جدی مواجه کرد. ما از ناامنی و جنگ سراسری که هر روز از ما کشته می گیرد و صدها جوان ما قربانی می شود به شدت هراسان هستیم و ریشه این جنگ را اگر یک طرف طالب و داعش است طرف دیگر کسانی است که بین مردم و دولت نفاق ایجاد می کنند. بین اقوام این سرزمین تفرقه ایجاد می کنند. ما در این جنگ زمانی پیروز می شویم که همه در کنار هم برادروار واقع شویم. سخت ترین دشمن، بدترین دشمن کسی است که از درون ما را ضربه می زند، وحدت ما را، برادری ما را، یکپارچگی مارا، تخریب می کند و زمینه را برای نفوذ، برای توطیه های بیگانه ها، مساعد می سازد.

وی، برنامه های شورای نجات افغانستان را برنامه های والایی معرفی می کند، و می گوید که این شورا تلاش دارد که اصلاحات را به کشور بیاورد و نارسایی ها را از ریشه درست نماید و افزود: شورای ایتلاف به زودی بر مشورت با حضور شخصیت های بیشتر در کابل اعلان موجودیت می کند و دولت کنونی و مسوولین محترم را برای قانونمداری، برای همدیگر پذیری، برای اخوت و تشریک مساعی و مشارکت سیاسی دعوت می کند. این برنامه و خواست ما در شورای ایتلاف نجات افغانستان است.

کد (30)

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید