امروز مصادف با جمعه, 28 سنبله , 1399 , Friday, 18 September , 2020
کد مطلب : 9705 , ,
+
-

حمایت مالی انگلیس از نقشه های تروریستی داعش!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 آگوست , 2017 , بخش : مقاله

به نوشته ساندی تایمز، داعش از شرکت‌های انگلیسی برای ارسال سلاح بهره می‌برد!
هفته نامه ساندی تایمز نوشت که گروه داعش از شرکت های فعال در شهر کاردیو در جنوب انگلیس برای بارگیری تجهیزات دارای ماهیت نظامی به هسپانیا و حمایت مالی از نقشه های تروریستی علیه غرب استفاده کرده است.
این هفته نامه به نقل از اسناد دفتر تحقیقات فدرال امریکا (اف.بی.آی) که به آنها دست یافته، آورده است: تجهیزات ارسالی به هسپانیا که هفته گذشته شاهد حمله تروریستی داعش با 14 کشته بود، در عملیات نظارت و شناسایی مورد استفاده قرار گرفته است که این امر بخشی از توسعه پروژه طیارات بی پیلوت داعش برای مشخص کردن اهداف حمله است.
ساندی تایمز همچنین از استفاده از داعش از یک شرکت وابسته به خود برای انتقال هزاران پوند برای یک افراط گرای امریکایی در ایالت مریلند اشاره کرد که پیشتر از رویای خود برای کشتار در یک کلیسا سخن گفته بود.
به نوشته این هفته نامه، خریدهای دیگری نیز از طریق کاردیو ارسال شده است که از جمله پروگرام های کمک به فَیْر راکت است.
محققان می گویند که یک ایمیل با پسورد killobama77 با این شرکت‌ها مرتبط بوده است.
به نوشته ساندی تایمز، محموله در تابستان سال 2015 عیسوی به یک آدرس در هسپانیا ارسال شده است اما هنوز روشن نیست که چه کسی آنها را تحویل گرفته است و آیا هنوز در هسپانیا وجود دارند یا نه.
به نظر می رسد یکی از شرکت های بارگیری تجهیزات نظارتی و شناسایی داعش به مادرید با هویت جعلی پیتر سورین تاسیس شده است.
گمان می رود که سورین همان سویل سوجان کارشناسن فناوری اطلاعات و تاجر است که سه سال پیش با خانواده اش جنوب ولز را برای پیوستن به داعش در سوریه ترک کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید