دوشنبه, 2 ثور , 1398
کد خبر: 9838 زمان مخابره: شنبه, 11 سنبله , 1396

ترمپ، پاکستان را به انزوا می کشاند!

بگفته یک کارشناس مسایل سیاسی، عواقب استراتیژی جدید امریکا برای پاکستان گران تمام خواهد شد و ممکن است که این کشور به انزوای بیشتر سیاسی و بین‌المللی کشانده شود.
وحید مژده کارشناس مسایل سیاسی افغانستان تاکید کرد که معرفی پاکستان من‌حیث حامی تروریزم و برجسته شدن نقش هند در استراتیژی جدید امریکا، کشور پاکستان را در بحران بزرگی گرفتار کرده است.
وی افزود: عواقب استراتیژی جدید امریکا در هر صورت بر پاکستان گران تمام خواهد شد و ممکن است که این کشور به انزوای بیشتر سیاسی و بین‌المللی کشانده شود.
از سوی دیگر، محمد عبده عضو ولسی جرگه گفته است که در این استراتیژی از ترفند و شگرد پاکستان پرده برداشته شد و توطیه‌های این کشور در قبال مردم افغانستان نیز روشن شده است.
وی افزود: پس از این، پاکستان نمی تواند هم حمایت جامعه جهانی را داشته باشد و هم از گروه های تروریستی در افغانستان و منطقه حمایت کند.
عبده اظهار داشت: پاکستان در سال‌های گذشته برخورد دوگانه با تروریزم داشته و ظاهرا به جامعه جهانی و دولت افغانستان برای مبارزه با تروریزم تعهد سپرده اما این خواسته هرگز عملی نشده است.
پس از اعلام استراتیژی امریکا و روشن شدن نقش پاکستان در حمایت از گروه‌های ترویستی، این کشور قادر نیست که به بازی دوگانه خود در برابر مردم افغانستان ادامه دهد.