امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 10025 , ,
+
-

درگذشت پیرترین فرد جهان در جاماییکا + عکس

زمان انتشار : دوشنبه, 18 سپتامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

پیرترین فرد زنده در جهان، در سن ۱۱۷ سالگی وفات یافت.
ویولت موس-براون معروف به خاله وی که گفته می شد پیرترین فرد زنده در جهان بود، در سن 117 سالگی وفات یافت.
خاله وی روزهای پایان عمر خود را به دلیل ضعف ناشی از کهولت سن در شفاخانه شهر سنت جیمز، جاماییکا، سپری کرد.
بر اساس راپور رسانه های محلی، او دو روز پیش، ساعت 14 و 30 دقیقه در شفاخانه درگذشت. اندرو هولنس ، نخست وزیر جاماییکا نیز با نشر عکسی از آخرین دیدارش با خاله وی، پیامی در حساب کاربری تویتر خود مبنی بر درگذشت او نشر کرد.
طبق تحقیقات یک گروه ژِرونتولوژی (علم پیری شناسی) که به صورت داوطلبانه پیرترین افراد جهان را شناسایی می کنند، خاله وی پیرترین فرد جهان معرفی شده بود.
با نشراین خبر در ماه آوریل، هولنس با حضور در محل زنده گی وی با اعطای مدال افتخار از او تمجید کرد.او در دیدار با نخست وزیر جاماییکا گفت: خدا مرا برای یک هدف انتخاب کرده است. هیچ گاه فکر نمی کردم آنقدر عمر داشته باشم ولی اکنون می بینم که 117 سال دارم. برای این خدا را شکر گذارم. خدا برای هرکسی سرنوشتی قرار داده است.
با حضور مقامات گینس قرار بود، نام خاله وی من‌حیث پیرترین فرد زنده در جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برسد ولی مقامات جاماییکایی اعلام کردند مدرکی مبنی بر اینکه او پیرترین فرد جهان است وجود ندارد. این در حالی بود که گروه تحقیقاتی علم پیری‌شناسی او را پیرترین فرد زنده جهان معرفی کرده بود.
رابرت یانگ، مدیر این گروه تحقیقاتی به آسوشیتدپرس گفت: او پیرترین فرد زنده در جهان بود و ما مستندات کافی در این زمینه داشتیم.
خاله وی در 10 مارچ 1900 متولد شد و یکی از معدود افراد در جهان بود که حکومت ملکه ویکتوریا (انگلیس) را به یاد داشت.

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید