امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 10029 , ,
+
-

یکپارچه سازی قدس خط قرمز فلسطینی ها

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 سپتامبر , 2017 , بخش : مقاله

یکپارچه سازی قدس که تنها هدفش یهودی سازی قدس و جدا کردن آن از فلسطین است.
یامن صفوان، تحلیلگر ونویسنده، با نشر مقاله ای با عنوان القدس الموحدة أم القدس المهودة(یکپارچه سازی قدس یا یهودی سازی قدس) در سایت دنیا الوطن حمایت برخی از شخصیت های فلسطینی از جمله محمد دحلان، از مذاکره با اسراییل درباره یکپارچه سازی قدس را مورد انتقاد قرار داد.
او ضمن اشاره به تصویب قانون یکپارچه سازی قدس که تنها هدفش یهودی سازی قدس و جدا کردن آن از فلسطین است اظهار داشت: اشتراک برخی از شخصیتهای فلسطینی در نشست های مشورتی این قانون، اوج فاجعه است.
او در ادامه از تصریحات محمد دحلان، رییس سابق سرویس امنیتی فلسطین در غزه، انتقاد کرد و گفت: انگار برخی از آقایان هنوز متوجه نشده اند که قضیه فلسطین ماجرای یک اختلاف کوچک بین برادران مسلمان نیست که به آسانی با گفتگو حل شود بلکه ما با یک دشمن خارجی طرف هستیم که باید با زور سلاح عقب رانده شود.
لازم به ذکر است که چندی پیش دحلان در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که موافقت نهایی با قانون یکپارچه سازی قدس سه ماه قبل انجام شده است و خود من نیز در مذاکرات صلح فلسطین-اسراییل اشتراک داشته ام. به عقیده دحلان مذاکرات محمود عباس با اسراییل بی فایده بوده و سلاح و تهدیدات حماس علیه اسراییل بی نتیجه بود است.
دحلان تاکید میکند که ما امروز در جهانی زنده گی میکنیم که زور اسلحه فایده ای ندارد و برای حل اختلافات و حل دوسیه های پیچیده باید بر سر میز مذاکره نشست و هرکس سابقه سیاسی من را ببیند ملاحظه خواهد کرد که میزهای مذاکره برای ما دستاورد بیشتری از جنگیدن در میدان نبرد داشته است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید