امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 10033 , ,
+
-

عاقبت یکجا شدن با سعودی ها!/ العتیبه نگران آبروی بر باد رفته امارات

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 سپتامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

ایمیل های جدیدی از یوسف العتیبه سفیر امارات در امریکا نشر شده که نشان می دهد وی نسبت به خراب شدن وجهه امارات در غرب به سبب پیروی از عربستان در جنگ یمن نگران بوده است.
ویبسایت انترپوست امریکا ایمیل های لو رفته جدیدی را از سفیر امارات در این کشور نشر کرد که از مجموعه مکاتباتی است که وی با مسئولین کشورش رد و بدل کرده است.
عتیبه در این ایمیل ها درباره افزایش انتقاداتی که از طرف مسئولان و اهالی رسانه ای در غرب به وی در همایش ها و جلساتی که در آنها اشتراک می کند و بخاطر آنچه که وی آن را عملیات قاطعیت و بازگشت امید خواند ایراد می شود ابراز نگرانی کرده است.
انترپوست همچنین افزود که وی اشاره می کند که وجهه امارات بخاطر کشتار غیر نظامیان در یمن خراب شده در حالی که امارات هیچ دخالتی در بیشتر این حملاتی که عربستان آنها را انجام می دهد ندارد.
عتیبه در ایمیل هایش نوشته که آوازه و وجهه امارات قربانی اعمال یک طرفه ای شده که عربستان مرتکب آن می شود و این کارها را بدون هماهنگی با امارات انجام می دهد و با این کارها جنگ یمن به کابوسی برای ما تبدیل شده است.
گفتنی است که پارلمان اروپا روز چهارشنبه به پلانی رای داد که فروش سلاح به عربستان را بخاطر کشتار غیر نظامیان یمن توسط این کشور ممنوع می کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید