امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 10041 , ,
+
-

امریکا برای رسیدن به اهدافش، افغان ها را قربانی می کند!

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 سپتامبر , 2017 , بخش : مقاله

رییس دفترسابق حامد کرزی گفت: تروریزم از اهداف استراتیژیک امریکا است و امروز در افغانستان از مردم قربانی می‌گیرد.
رییس دفتر سابق حامد کرزی اظهار داشت: امریکا پس از حادثه ۱۱ سِپتِمبر و شعار مبارزه با تروریزم من‌حیث بهانه‌ای برای حضور در افغانستان و سایر کشورها استفاده کرد بنابراین مردم افغانستان نیز قربانی اهداف استراتیژیک امریکا شده‌اند.
کریم خرم وزیر سابق اطلاعات و فرهنگ و رییس دفتر سابق حامد کرزی گفت که تروریزم از اهداف استراتیژیک امریکا است و امروز در افغانستان از مردم قربانی می‌گیرد.
وی افزود: امریکا از افغانستان من‌حیث پایگاه نظامی برای گسترش جنگ و صدور تروریزم در منطقه استفاده می‌کند و از برخی گروه‌ها نیز در این راستا من‌حیث ابزار سود می‌برد.
خرم در ادامه تاکید کرد که امریکا به صورت تدریجی باید از افغانستان خارج شود زیرا خروج ناگهانی و غیرمسئولانه این کشور نیز عواقب بدی را برای دولت کابل در پی خواهد داشت.
این فعال سیاسی افغانستان گفت: روسای جمهور امریکا در تعین سیاست‌های کلان این کشور نقش اساسی ندارند و بیشتر مجری سیاست‌های کلان هستند زیرا ترمپ قبل از ریاست جمهوری می‌خواست به جنگ در افغانستان پایان دهد اما در استراتیژی جدید واشینگتن از حضور نامحدود این کشور در افغانستان خبر داد.
رییس دفتر سابق حامد کرزی با انتقاد از حکومت وحدت ملی گفت: عملکرد این حکومت باعث بی اعتمادی کشورهای منطقه به افغانستان شده و حتی به وحدت و تفاهم مردم کشور نیز آسیب رسانده است.
وی همچنین از اپوزیسیون شورای عالی ایتلاف برای نجات افغانستان نیز اعلام حمایت کرد و خواسته‌های اعضای آن را منطقی دانست.
خرم افزود: چطور ممکن است که معاون اول رییس‌جمهور نتواند به کشورش بازگردد حتی اگر اتهامات وارد شده نیز ثابت شوند جنرال دوستم نباید تبعید شود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید