امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 10055 , ,
+
-

اسناد رسوایی اشرف غنی افشا شد!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 سپتامبر , 2017 , بخش : مقاله

براساس گزارش های رسیده، درهفته جاری اسنادی از اداره امور ریاست جمهوری فاش شده است.
اسنادی در هفته جاری از اداره امور ریاست جمهوری افغانستان فاش شد مبنی بر این که برخی از مسئولان این اداره برای جلوگیری از استخدام اقوام غیر پشتون با یکدیگر توافق کرده بودند.
بر اساس این توافق تنها افراد محدودی از سایر اقوام به صورت سمبلیک در این اداره استخدام می‌شدند که این موضوع واکنش‌های بسیاری را در پی داشت و بسیاری از ثواب‌الدین مخکش معاون اداره امور ریاست جمهوری خواستند تا از مقام خود استعفا دهد.
با این حال، محمد علم ایزدیار معاون مشرانوجرگه در واکنش به این موضوع از اشرف غنی خواسته تا متهمان اعمال تبعیض قومی در ادارات دولتی را به محکمه معرفی کند.
وی افزود: برای این که مردم بفهمند اعمال تبعیض بخشی از سیاست دولت نیست باید عاملان آن به محکمه معرفی شوند.
ایزدیار تصریح کرد: مطرح کردن مسایل قومی در ادارات دولتی خطرناک است، مقامات دولتی باید به حقوق همه باشنده گان افغانستان احترام بگذارند.
فضل هادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه نیز تاکید کرد که مردم افغانستان راهی جز پذیرش یکدیگر ندارند و کسانی که مسایل قومی را دامن می‌زنند افغان نیستند.
وی تصریح کرد: تمام مردمی که در افغانستان زنده گی می‌کنند حق استخدام در ادارات دولتی را دارند.
داودغفاری از نماینده گان مشرانوجرگه نیز از دولت خواست این افراد به اتهام خیانت ملی مجازات شوند.
از سوی دیگر، عبدالسلام رحیمی رییس دفتر اشرف غنی از ثواب‌الدین مخکش معاون اداره امور ریاست جمهوری خواسته که از مقام خود استعفا دهد.
شاه حسن مرتضوی رییس دفتر سخنگوی اشرف غنی نیز در واکنش به این موضوع گفت که رییس‌جمهور بر اساس قانون اساسی عمل خواهد کرد و افراد متعصب نیز نماینده رییس‌جمهور نیستند.
امرالله صالح رییس سابق امنیت ملی و از منتقدان دولت نیز وجود افراد متعصب در ارگ ریاست جمهوری را پرسش‌برانگیز دانسته و خواستار اقدام جدی اشرف غنی برای رسیده‌گی به این موضوع شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید