امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 1012 , ,
+
-

روند رسیدگی به آسیب دیدگان زلزله کند است

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 29 اکتبر , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, حوادث

زلزله

ویس احمد برمک وزیر دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی دیروز با حضور در مجلس گفت که روند کمک رسانی به آسیب دیدگان این زمین لرزه آغاز شده است و آنان راه‌های بدیلی را برای کمک رسانی به ولسوالی‌های دور افتاده جستجو کرده‌اند. درهمین حال نمایندگان مجلس از کندی رسیدگی به آسیب دیدگان انتقاد کردند.

 

مجلس نمایندگان در نشست روز چهارشنبه مقام‌های وزارت‌های رسیدگی به رویدادهای طبیعی، صحت عامه، فوایدعامه، انکشاف دهات و مهاجران را در پیوند با رسیدگی به آسیب دیدگان زمین لرزه روز دوشنبه به این مجلس فراخواند.

 

ویس احمد برمک وزیر دولت در امور رسیده‌گی به رویدادهای طبیعی اظهارداشت: “ما در ولایت‌های نورستان، کنر و بدخشان با مشکلات امنیتی روبرو هستیم، اما راه‌های بدیلی را جستجو کردیم و با برخی از نهادها توافق کردیم تا از سوی آنان به مردم کمک رسانی شود.”

 

وزیر دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که برخی از کشورها نیز روند کمک رسانی شان را به آسیب دیدگان زمین لرزه آغاز کرده‌اند.

 

برمک خاطرنشان کرد: “ما به مردم لباس، کالا، موادغذایی توزیع می‌کنیم و برای مردم موادغذایی پخته شده توزیع می‌شود؛ در جاهایی که امکان دسترسی نباشد از هر گزینه‌ای استفاده می‌کنیم.”

 

مجلس نمایندگان هنوز هم از کم کاری برای رسیدگی کمک‌ها برای آسیب دیدگان زمین لرزه انتقاد می‌کند و خواهان رسیدن بی‌درنگ کمک‌ها برای آسیب دیدگان زمین لرزه است.

 

اما نشست دیروز مجلس بازهم پس از آن به تنش کشیده شد که شماری از نمایندگان از کم توجهی به بیجاشدگان جنگ کندز انتقاد کردند.

 

کمال صافی نماینده کندز در مجلس افزود:” رئیس صاحب به اندازه مردم کندز در سراسرافغانستان کسی آسیب ندیده است و چرا به مردم کندز توجه جدی نشد.”

 

پس از تنش میان شماری از نمایندگان فرصت برای سخنرانی به دیگر اعضای کمیته رسیدگی به رویدادهای طبیعی داده نشد و آنان نشست مجلس نمایندگان را ترک کردند.

 

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان ادامه داد: “کمک‌هایی که انجام شده‌ است، بسنده نیستند و بربنیاد گزارش‌ها آسیب دیدگان هنوز هم با مشکلاتی روبرو هستند و این روند باید سرعت داده شود.”

 

وزیر دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که تمامی زخمیان زمین لرزه از راه هوا به کابل انتقاد داده شده‌اند و نیز حکومت برای ساختن دوباره خانه‌های تخریب شده در نتیجه زمین لرزه پول توزیع می‌کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید