امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 10125 , ,
+
-

پیرمردی چینایی که ۲۵۶سال عمر کرد! + عکس

زمان انتشار : جمعه, 29 سپتامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

براساس تحقیقات محققان آقای li ching yuen در اواخر سال های 1667 به دنیا آمده و تا سال 1928 زنده گی کرده است.این بازه زمانی برابر 256 سال بوده و طول عمر بالای او باعث تعحب و حیرت کارشناسان شده است … ثمره این عمر طولانی،۲۳همسر و ۹۲فرزندو نواسه است.
آقای لی گیاه شناس بوده و تنها از انواع میوه و سبزیجات کوهی از جمله انواع توت، چای سبز و ریشه جنسینگ تغذیه کرده است.
او حتی در 70 سالگی من‌حیث استاد هنرهای رزمی به اردوی چین پیوسته و خدمت کرده است.
علت مرگ او کهولت سن عنوان شده است، در واپسین روزهای عمر از او درباره راز طول عمر بلند و طولانیش سوال پرسیدند، آقای لی علت طول عمر بلند خود را در چند نکته می داند:
آرامش و راحتی، خوشحالی و خودداری از استرس و فشار، انجام تخنیک های تنفس برای تمرکز و کاهش فشارهای عصبی، نشستن به طور درست و صحیح گام برداشتن تا کمترین فشار به ستون ققرات وارد بیاید، خوردن مواد غذایی سالم و پیاده روی زیر نور خورشید که تمامی این موارد باعث طول عمر بالای او شده است.
اکنون در دنیا با وجود افزایش مراقبت های طبی افراد به دلیل کم تحرکی، خوردن غذاهای پرچرب و شیرین، استفاده از مواد غذایی تراریخته، تنفس در هوای آلوده، کمبود دریافت ویتامین D از نور خورشید و نیز استرس، هیجان و عصبانیت به شدت در معرض خطر ابتلا به مریضی های گوناگون قرار دارند.
کارشناسان به افراد توصیه می کنند برای بدست آوردن طول عمر بالا خوراکه های سالم شامل میوه و سبزیجات تازه مصرف کنند، از عصبانیت خودداری کرده، ورزش کنند و دوستان زیاد داشته باشند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید