امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 10169 , ,
+
-

پیروان تشیع و تسنن با یکدیگر برادرند!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 اکتبر , 2017 , بخش : مقاله

روزگذشته رییس شورای علمای افغانستان در سمینار زنده گی و کارنامه اهل بیت حضرت رسول اکرم در کابل اشتراک کرد.
وی ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت بین پیروان مذاهب تشیع و تسنن در افغانستان تصریح کرد که پیروان دو مذهب هیچ اختلافی ندارند و نباید تفاوت‌های جزئی بین دو مذهب زمینه‌ساز اختلافات شود.
قیام‌الدین کشاف تاکید کرد که حضرت حسین (رض) به همه مسلمانان جهان متعلق است زیرا بر تمام کسانی که به خداوند و پیامبر اسلام(ص) باور دارند واجب است تا به خاندان آن حضرت نیز احترام بگذارند.
رییس شواری علمای افغانستان گفت: مردم باید هوشیار باشند و به دشمن اجازه ندهند تا با استفاده از احساسات پیروان مذاهب در کشور، شیعه و اهل تسنن را مقابل یکدیگر قرار دهند.
برخی از کارشناسان داخلی چندی قبل نسبت به تلاش برخی از کشورهای عربی خاصتاً عربستان سعودی برای ترویج عقاید تکفیری وهابی در افغانستان هشدار داده بودند.
همچنین پیش از این نیز مولوی خداداد صالح رییس شورای علمای غرب افغانستان نسبت به فعالیت مبلغان تکفیری در کشور هشدار داده بود و پدیده تکفیری‌ها را نتیجه دخالت کشورهای خارجی در افغانستان عنوان کرده بود.
وی از علما و مردم افغانستان خواسته بود تا به مبلغان تکفیری و گروه‌های وابسته اجازه ترویج عقاید نادرست شان را ندهند.
اخیرا مسجد شیعیان در قلعه فتح‌الله خان کابل هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در نتیجه 6 نمازگزار شهید و 33 تن دیگر از جمله تعدادی از زنان و اطفال زخم برداشتند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید