امروز مصادف با شنبه, 5 میزان , 1399 , Saturday, 26 September , 2020
کد مطلب : 10184 , ,
+
-

هنگام حادثه اخیر لاس‌وگاس کدام خواننده روی صحنه بود؟

زمان انتشار : شنبه, 7 اکتبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

فاجعه‌ی لاس‌وگاس در بستر جشن سالانه سپاسگزاری رخ داد و هنگام این حمله خواننده‌ای از سبک کانتری مشغول اجرای پروگرام بود.
هاروست یک جشن سالانه سپاسگزاری است که زمان برداشت اصلی محصول در یک ناحیه معین برگزار می شود. این جشنواره با توجه به تفاوت‌های معین در اقلیم و شرایط آب و هوایی و میزان برداشت محصول در نواحی مختلف، در بازه‌های زمانی متفاوت در محل‌های متفاوتی به صورت همه ساله برگزار می‌شود.
در ایالات متحده امریکا کلیساهای زیادی محصولات و مواد غذایی را از باغ و زمین‌های زراعی خود برای جشن گرفتن این روز اهدا می‌کنند. این روز به صورت جهانی در تاریخ چهارمین پنج شنبه ماه نووِمبر تعطیل است. در این فستیوال همچنین اجراهای موسیقی امریکایی سبک کانتری نیز اجرا می‌شود.
در نودویکمین جشنواره هاروست تراژدی دل خراشِ لاس‌وگاس به وجود آمد که باعث کشته شدن افراد زیادی شد.
یکشنبه یکم آکتُبر سال 2017 مردی مسلح از روی یک محل مرتفع واقع در هوتلی در نزدیکی محل برگزاری یکی از جشن‌های هاروست، به طرز مرگبار و سریعی شروع به تیر اندازی به سمت افراد واقع در محل برگزاری فستیوال کرد که تعداد 59 نفر را به قتل رساند و همچنین 527 نفر را زخمی کرد. این حادثه دردناک بیشترین آمار کشته‌شده در تاریخ امریکا طی حمله‌های مسلحانه را داشته است.
لحظاتی قبل از حمله‌ی این فرد مسلح، خواننده سبک کانتری جیسون الدین در حال اجرا بوده است که با شنیده شدن صدای تیر اندازی اجرای خود را متوقف می‌کند و در همان لحظه کشتار شروع می‌شود و افراد حاضر در کنسرت شروع به فریاد زدن و گریختن برای یافتن پناهگاه می‌کنند.
پولیس محلی لاس وگاس جنازه فرد عامل تیراندازی که با عنوان استفان پدداک معرفی شده است را در اتاق هوتلی که در آن مستقر بوده است پیدا کرد.
طبق گفته اف بی آی هیچ گونه شاهدی بنابراین که پدداک هرگونه وابستگی به یک سازمان تروریستی داشته باشد وجود ندارد.
بنابر راپور پولیس محلی لاس وگاس اسلحه خانه‌ای در اتاق فرد مضرب یافت شده است که تقریبا تعداد 23 اسلحه گرم شامل اسلحه دستی در آنجا بوده است. تعدادی از اسلحه‌ها نیز مجهز به گسترده دید بالایی بوده‌اند و این فرد از اسلحه های چندگانه در حمله استفاده کرده است. همچنین این فرد در یک بازه زمانی تقریبا 10 بکس با خود به هوتل برده است و جریان تیر اندازی را از اتاق بخش نگهبانی انجام داده است.
علاوه بر اسلحه‌هایی که در هوتل پیدا شده اند پولیس تعداد 19اسلحه گرم و همچنین مواد منفجره و چندین هزار ردیف از مهمات در خانه فرد مضرب پیدا کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید