امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 10291 , ,
+
-

نقش اسراییل در کشتار مسلمانان روهینگیا

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 اکتبر , 2017 , بخش : مقاله

دست داشتن اسراییل در دامن زدن به خشونت‌ها و حمایت از کشتار مسلمانان در میانمار فاش شد.
به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، در حالی که بر اساس آمارهای سازمان ملل، شمار مسلمانان روهینگیا که از خشونت ها در میانمار به بنگلادیش فرار کرده اند به حدود ششصد هزار نفر رسید، دست داشتن اسراییل در دامن زدن به خشونت ها و حمایت از کشتار مسلمانان در میانمار آشکار شد.
گزارشگر شبکه المیادین گفت: با وجود آنکه امریکا و اروپا فروش سلاح به دولت میانمار را که متهم به نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا هستند، ممنوع کردند، اسراییل به تامین سلاح برای دولت میانمار ادامه می دهد.
این گزارش تاکید می کند اسراییل روابط نظامی و امنیتی با شورای نظامی میانمار برقرار کرده است. این گزارش نشان می دهد اسراییل سلاح و تجهیزات استخباراتی به دولت میانمار می فروشد و در آموزش نیروهای نظامی این کشور اشتراک دارد. این تحقیق به گزارش قبلی روزنامه هاآرتص در مورد همکاری نظامی بین اسراییل و میانمار اشاره می کند که در سال 2015 با سفر مقامات بلندپایه اردوی میانمار به اسراییل آغاز شد. این قوماندانان میانماری با رییس اسراییل و لوی درستیز اردوی این رژیم و دیگر مقامات اسراییلی دیدار کردند.
در آن زمان، لوی درستیز اردوی میانمار تصاویری را از سفر خود به اسراییل نشر و فاش کرد مذاکراتی برای فروش تجهیزات نظامی و آموزش نیروهای میانماری صورت گرفت. اسراییل تلاش می کند خبرهای مربوط به روابط خود با میانمار را سانسور و پنهان کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید