امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 10293 , ,
+
-

نارضایتی 76 فیصدی جوانان امریکایی از عملکرد ترمپ!

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 اکتبر , 2017 , بخش : مقاله

بر اساس یک نظرسنجی تنها ۲۴ فیصد از جوانان زیر ۴۵ سال امریکایی از عملکرد رییس جمهور این کشور راضی هستند.
تازه ترین نتایج نظرسنجی سی ان ان نشان می دهد 57 فیصد از مردم امریکا از عملکرد دونالد ترمپ ، رییس جمهور این کشور راضی نیستند.
شمار افرادی که از عملکرد ترمپ ابراز خرسندی می کردند از 53 فیصد در ماه آگِست به 43 فیصد کاهش یافته است.
همزمان با تلاش های ارگ سفید برای وادارکردن نماینده گان کانگرس به اقدام در زمینه ی اصلاح قانون مالیاتی و نیز اقدام یک جانبه ی دولت ترمپ برای تغییر دادن قانون خدمات صحی دولت اوباما ، اوباماکر ، رقم کوچکی از مردم امریکا بر این باورند که سیاست های ترمپ ، تغییر مثبتی برای کشور به همراه خواهد داشت.
نتایج نظرسنجی نشان می دهد از هر 10 امریکایی تنها 4 نفر (38 فیصد) می گویند سیاست های پیشنهادی ترمپ ، کشور را در مسیر درست قرار میدهد و در مقابل 56 فیصد می گویند مسیر دولت ترمپ اشتباه است.
بر همین اساس 54 فیصد از پاسخ دهندگان گفتند از شیوه ی همکاری ترمپ با نماینده گان جمهوریخواه کانگرس راضی نیستند و تنها 32 فیصد ابراز رضایت داشتند.
اگر چه ترمپ روز دوشنبه گفت او و رییس اکثریت جمهوریخواه در مجلس نماینده گان ، میچ مک کانل، خیلی نزدیک تر از گذشته همکاری می کنند اما انتقادهای ترمپ از مک کانل و پل رایان ، رییس اکثریت جمهوریخواه در مجلس نماینده گان بسیار تند و تیزتر از گذشته ادامه دارد.
در میان جمهوریخواهان ، 68 فیصد از شیوه‌ی همکاری ترمپ با سران حزب جمهوریخواه ابراز خرسندی می کنند. در پاسخ به این پرسش که آیا ترمپ بهتر می تواند مشکلات پیش روی کشور را حل و فصل کند یا نماینده گان جمهوریخواه کانگرس ، 63 فیصد از جمهوریخواهان ترمپ را برگزیدند و تنها 29 فیصد هوادار نماینده گان خود در کانگرس بودند.
این در حالی است که در میان هواداران هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه ، نزدیک به 47 فیصد از مردم می گویند به حزب جمهوریخواه اعتماد بیشتری دارند و تنها 30 فیصد از ترمپ پشتیبانی می کنند.
نتایج این نظرسنجی نشان می دهد ابراز رضایتمندی از عملکرد ترمپ در برخی زمینه ها به تازه گی خیلی بدتر شده است. برای نمونه رضایتمندی از عملکرد ترمپ در زمینه ی سیاست زیست محیطی از 42 فیصد در ماه مارچ به 32 فیصد کاهش یافته است.
ناخرسندی از عملکرد ترمپ در میان امریکایی‌های جوانتر ، زیر 45 سال ، بسیار بیشتر شده است. تنها 24 فیصد از افرادی که زیر 45 سال سن دارند از عملکرد رییس جمهور کشورشان راضی هستند. این رقم در ماه مارچ 40 فیصد ثبت شده بود. رضایتمندی از عملکرد ترمپ در میان مسن تر ها ، بالای 45 سال، نیز از 45 فیصد در ماه مارچ به 39 فیصد در آکتُبر کاهش نشان می دهد.
سی ان ان افزود همچنین به رغم تیراندازهای مرگبار و کشته شدن هزاران نفر در درگیری های عادی به علت آزادی سلاح ، بیش از 86 فیصد از مردم امریکا با جلوگیری از خرید و فروش سلاح در این کشور مخالفند.
نظرسنجی سی ان ان به صورت تلیفونی و در فاصله ی روزهای 12 تا 15 آکتُبر اجرا شد و 1010 نفر در آن اشتراک داشتند. ضریب خطا در این نظرسنجی نیز بعلاوه یا تفریقی 3.5 فیصد در نظر گرفته شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید