امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 10411 , ,
+
-

آزار جنسی در راهروهای پارلمان بریتانیا!!

زمان انتشار : یکشنبه, 29 اکتبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در سخنرانی روز گذشته خود و در واکنش به اتهامات گسترده آزار علیه زنان در وست مینیستر گفت که آزار جنسی در پارلمان رونق یافته است.
به نقل از ایندیپندنت، کوربین در کنفرانسی تجاری فرهنگ منحرف و پستی را که به گفته وی به مردها اجازه اذیت و آزار زنان با استفاده از مصونیت دپلوماتیک داده می‌شود را به باد انتقاد گرفت.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که گزارش هایی مبنی بر اینکه محققان و مشاوران زن پارلمان از یک گروه واتس‌آپ برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به عاملین آزار استفاده می‌کنند، نشر شد.
در این گروه همواره هشدارهایی درباره رفتار نامناسب برخی اعضای پارلمان به دیگر زنان شاغل داده می‌شد. گفته می‌شود نام مقامات ارشد از هر دو حزب کارگر و محافظه‌کار در این گروه دیده می‌شود.
کوربین در سخنرانی خود گفت: سوءاستفاده جنسی و رفتار آزاردهنده مردان در برابر زنان به هیچ صنعت، محل کار و یا نهادی محدود نیست. این مسئله ریشه در روابط قدرت نامساوی داشته که با زنان من‌حیث اشخاص تحت امر مردان برخورد می‌کند و در فرهنگی دیده می‌شود که سوءاستفاده از زنان همواره پذیرفته شده است.
وی ادامه داد: این مشکل با برخورد با افرادی که درخواست های نامناسب از زنان می‌کنند متوقف نخواهد شد، بلکه به فرهنگی مرتبط است که تا کنون سوء استفاده را تحمل کرده است. این فرهنگی پست و منحرف است که در راهروهای قدرت، ازجمله وست مینیستر رشد یافته است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید