امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 10431 , ,
+
-

محمود الزهار: اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 اکتبر , 2017 , بخش : مقاله

عضو ارشد حماس می‌گوید ما به هیچ وجه اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسیم و برای تمام مردم فلسطین کار خواهیم کرد.
پنجشنبه 11 عقرب مصادف با 2 نووِمبر یکصدمین سالگرد صدور اعلامیه بالفور است؛ آرتور بالفور وزیر امور خارجه وقت انگلستان در روز دوم نووِمبر 1917 با صدور اعلامیه ای که در تاریخ به اعلامیه بالفور شهرت یافته از ایجاد یک کشور برای یهودیان در فلسطین حمایت کرد. اخیرا نیز ترزا می نخست وزیر انگلیس از برگزاری جشن در سالگرد صدور اعلامیه بالفور خبر داد که با واکنش گروه های فلسطینی مواجه شد. این در حالی است که جریان های فلسطینی طی هفته های اخیر با امضای توافق نامه هایی در صدد توحید صفوف داخلی فلسطین برای مبارزه با رژیم اشغالگر قدس هستند.
محمود الزهار در خصوص نقش اعلامیه بالفور در اشغال سرزمین فلسطین و اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس مبنی بر برگزاری جشن صدسالگی صدور این اعلامیه تصریح کرد: برای نخستین بار در طول تاریخ، جنایتکاران به دلیل بزرگترین جنایت خود علیه مردم ما جشن می‌گیرند که این موضوع نشانگر شکست پروژه استعماری انگلیس است؛ این کشور صد سال قبل با اشغال فلسطین و تبدیل آن به مزرعه ای برای حضور یهودی ها در صدد خلاص شدن از دست آن یهودی ها از یکسو و جلوگیری از گسترش اسلام از سوی دیگر بود.
عضو ارشد حماس افزود: ما با جشن گرفتن این جنایتکاران به دلیل ارتکاب جنایت شان مخالف هستیم و به نبرد خود تا آزادسازی مسجد الاقصی و ورود به این مکان مقدس ادامه خواهیم داد. ان شاء الله صهیونیست ها و انگلیس و تاییدکننده گان حضور اشغالگران در سرزمین فلسطین را شکست خواهیم داد و وضعیت کنونی به پایان خواهد رسید.
وی در ادامه سخنان خود درباره امکان محاکمه انگلیس در محکمه های بین المللی به دلیل این جنایتشان نیز بیان داشت: باید عرض کنم که متاسفانه محکمه های بین المللی سیاسی هستند و حقوق مسلمانان را به رسمیت نمی شناسند و شخصیت های مسئول نیز منصف نیستند. ما بر واقعیات میدانی تمرکز داریم و در صدد گسترش اسلام در تمام مکان ها هستیم.
عضو ارشد حماس همچنین به زمینه سازی گروه های فلسطینی برای نابودی صهیونیست ها و توافق اخیر میان حماس و فتح اشاره کرد و گفت: باید تاکید کنم که این توافق یک آشتی میان جمعی که در سازش با اسراییل است و جمعی که در خط مقاومت قرار دارد، نیست بلکه این تلاشی برای اجرای توافق حاصل شده در سال 2011 عیسوی است که بندهایی در زمینه انتخابات پارلمانی و ریاست تشکیلات خودگردان و احترام به نظر اکثریت داشت. ما به هیچ وجه اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم و برای تمام مردم فلسطین کار خواهیم کرد. بنابراین مصالحه به معنای یکی کردن پروگرام ها نیست بلکه قبول نتایج را در پی دارد.
وی در ادامه درباره تلاش صهیونیست ها برای تجزیه منطقه از طریق جدایی اقلیم کردستان عراق و تشکیل اسراییل دوم نیز تاکید کرد: کُردها در صدد جدا کردن بسیاری از مناطقی کُردی در ایران، سوریه و عراق هستند تا مُـلکی ایجاد کنند. خود اسراییلی ها مقامات اقلیم کردستان را تحریک می کنند و علیرغم اینکه کُردها در مُـلکی اسلامی زنده گی کرده اند ولی همانند مسلمانان رفتار نکردند. در عصر کنونی شاهد همکاری های امنیتی با اسراییل هستیم و به همین دلیل ما نیز اعتقاد داریم که در صورت جدایی اقلیم کردستان اسراییل دوم تشکیل خواهد شد. اسراییل نخستین نیز ان شاءالله به پایان خواهد رسید.
محمود الزهار در پایان در رابطه با ترور نافرجام توفیق ابونعیم مسئول امنیت نوار غزه نیز اظهار داشت: این مسأله جدیدی نیست و تلاش برای قتل رهبران جنبش اسلامی از همان زمان پیامبران نیز وجود داشته است. ما در جنگی مداوم با کسانی که با اسلام مخالفند، قرار داریم و وضعیت روشن است. ما این اقدامات را محکوم می کنیم و آنها نیز به کار خود ادامه می دهند اما موفق نخواهند شد ان شاءالله. ما خواهان وحدت تمام امت اسلامی اعم از شیعه و سُنی، عرب و فارس و کُرد و غیره هستیم.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید