امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 10723 , ,
+
-

بزرگترین خشت طلای جهان در کدام موزیم است؟ + تصاویر

زمان انتشار : جمعه, 1 دسامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

با مروری بر لست موزیم های جاپان متوجه نام موزیم ای می‌شویم که مکان مناسبی برای اسناد و آثار مرتبط با استخراج طلا در دوران باستان و امروز جاپان است.
با مروری بر فهرست موزیم های جاپان متوجه نام موزیم ای می‌شویم که مکان مناسبی برای اسناد و آثار مرتبط با استخراج طلا در دوران باستان و امروز جاپان است. این موزیم که با عنوان موزیم توی شناخته می‌شود در نزدیکی معدن طلای توی قرار گرفته است. این معدن در شهر توی ولایت شیزوئوکا واقع شده است.
بنابر این راپور، موزیم توی ابزار‌های باستانی که در دوره تُکوگاوا از آن‌ها برای پالایش و به دست آوردن طلا از سنگ معدن استفاده می‌شده را در معرض دید عموم قرار می‌دهد. از ارزشمندترین آثار نگهداری شده در این موزیم می‌توان به بزرگترین خشت طلای جهان با وزنی نزدیک به 250 کیلو گرام اشاره کرد. این خشت طلا که ارزشی بالغ بر 9.7 ملیون دالر دارد، قبل از این من‌حیث بزرگترین خشت طلای خالص جهان در کتاب گینس ثبت شده است.

شایان ذکر است چند نمونه از سنگ معدن‌های مرتبط به نقاط مختلف جاپان و سکه طلای دوره تُکوگاوا نیز در موزیم توی به نمایش گذاشته شده‌اند.

گفتنی است جاپان با 765.2 تن ذخایر رسمی طلا، هشتمین رتبه منحیث ذخایر طلای جهان را به خود اختصاص داده است. سهم طلا در ذخایر خارجی این کشور بالغ بر 2.4 فیصد است.
 
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید