امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 10727 , ,
+
-

برکناری والی کندهار در هاله ای از ابهام!

زمان انتشار : شنبه, 2 دسامبر , 2017 , بخش : مقاله

به راپور برخی از رسانه‌ها، زلمی ویسا به دلیل عدم جلوگیری از گردهمایی منتقدان غنی در این ولایت برکنار شده است.
منابع محلی به تلویزیون یک گفتند که والی کندهار همزمان با نشست کلان سیاسی در این ولایت از مقامش برکنار شده است.
منابع می‌گویند که ویسا به دلیل عدم جلوگیری از برگزاری نشست کندهار برکنار شده است.
با این حال، دفتر مطبوعاتی والی کندهار این خبر را رد کرده است.
این گردهمایی کلان سیاسی قرار بود روز گذشته برگزار شود، اما با ممانعت دولت کابل از پرواز عطامحمد نور والی بلخ و باتور دوستم رهبر جنبش ملی افغانستان برای اشتراک در آن به تاخیر افتاد.
ظاهر قدیر در واکنش به ممانعت حکومت از پرواز نور و دوستم تاکید کرد اشتراک کننده گان در این نشست 12 ساعت به دولت مهلت دادند تا به عطامحمد نور و باتور دوستم اجازه پرواز دهد.
وی گفته بود: مسئولیت اعمال محدودیت علیه رییس اجراییه حزب جمعیت و رهبر حزب جنبش ملی افغانستان به عهده حکومت وحدت ملی خواهد شد.
از سوی دیگر، همایون همایون معاون ولسی جرگه نیز اظهار داشت والی بلخ، فرزند دوستم و تعدادی از نماینده گان مردم در ولسی جرگه اجازه سفر به کندهار را نیافته‌اند.
وی در ادامه تاکید کرد: آیا حکومت دیکتاتوری است که اجازه سفر از یک ولایت به یک ولایت دیگر را نمی‌دهد؟
با این حال برخی منابع می‌گویند که احتمال دارد که گردهمایی کندهار تا لحظاتی دیگر بدون حضور عطامحمد نور والی بلخ و باتور دوستم رییس حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان برگزار شود.
گفتنی است که بسیاری از اعضای شورای ملی افغانستان و برخی از چهره‌های سیاسی و منتقدان حکومت از جمله رحمت‌الله نبیل رییس سابق امنیت ملی، همایون معاون اول ولسی جرگه، لالی حمیدزی نماینده کندهار، احمدالله نازک رییس سابق امنیت ملی هلمند، بشیراحمد ته‌ینج سخنگوی حزب جنبش ملی و تعدادی از نماینده گان و بزرگان اقوام مختلف برای اشتراک در گردهمایی کلان سیاسی به کندهار سفر کرده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید