امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 10744 , ,
+
-

مزایده تلیفون هیتلر که با آن فرمان کشتار صادر می کرد + تصاویر

زمان انتشار : دوشنبه, 4 دسامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

دستگاه تلیفون هیتلر –رهبر حزب نازی- که برای صدور دستور کشتار صدها هزار انسان در جنگ جهانی دوم استفاده می شد، ماه آینده به مزایده گذاشته می شود. آدولف هیتلر از همین تلیفون برای صدور دستور قتل برادر زنش به اتهام خیانت استفاده کرده است.
انتظار می رود این تلیفون به بهای بیش از 400 هزار پوند فروخته شود. این تلیفون که از لحاظ تاریخی اهمیتی بی سابقه دارد در پناهگاه فورربونکر بوده است.
فورربونکر پناهگاه هیتلر بود که در زیر تعمیر صدر اعظمی رایش در برلین بنا شد. این مکان آخرین مرکز قوماندانی هیتلر در جریان جنگ جهانی دوم بود.
یک افسر پولیس انگلیس مدت کوتاهی پس از خودکشی هیتلر (آوریل 1945) به این پناهگاه سری وارد شد و این تلیفون را به دست آورد. گفته می شود این افسر یکی از نخستین کسانی است که پس از تسلیم شدن جرمنی، به برلین وارد شد. وی برای برقراری ارتباط با همتایان روس خود به برلین وارد شده بود و آنها این تلیفون را به او تحفه دادند.
وی پس از جنگ این تلیفون را در بکس خود پنهان کرد و به انگلیس آورد ولی درباره آن با کسی صحبت نکرد. این تلیفون به رنگ سرخ است و روی آن یک صلیب شکسته نازی و نام هیتلر حک شده است.
این افسر انگلیسی در زمان مرگش در سال 1977 این تلیفون را به پسرش داد و حالا فرزندش آن را من‌حیث یادگار تلخی از جنایت های جنگ جهانی دوم به مزایده می گذارد.

تلیفون هیتلر 1تلیفون هیتلر 1تلیفون هیتلر 2تلیفون هیتلر 2تلیفون هیتلر 3تلیفون هیتلر 3تلیفون هیتلر 4تلیفون هیتلر 4تلیفون هیتلر 5تلیفون هیتلر 5تلیفون هیتلر 6تلیفون هیتلر 6تلیفون هیتلر 7تلیفون هیتلر 7.fbx-light .fbx-close,.fbx-light .fbx-fullscreen-toggle,.fbx-light .fbx-inner,.fbx-light .fbx-loader,.fbx-light .fbx-next,.fbx-light .fbx-pause,.fbx-light .fbx-play,.fbx-light .fbx-prev,.fbx-light .fbx-social-toggle,.fbx-light.fbx-inset-buttons .fbx-next:before,.fbx-light.fbx-inset-buttons .fbx-prev:before{background-color:rgba(0,0,0,.8)}

.fbx-light .fbx-caption,.fbx-light .fbx-inner,.fbx-light .fbx-social,.fbx-light.fbx-inset-buttons .fbx-next:before,.fbx-light.fbx-inset-buttons .fbx-prev:before,.fbx-light.fbx-modal,.fbx-modal.fbx-light.fbx-phone .fbx-close:hover,.fbx-modal.fbx-light.fbx-phone .fbx-fullscreen-toggle:hover,.fbx-modal.fbx-light.fbx-phone .fbx-next:hover,.fbx-modal.fbx-light.fbx-phone .fbx-pause:hover,.fbx-modal.fbx-light.fbx-phone .fbx-play:hover,.fbx-modal.fbx-light.fbx-phone .fbx-prev:hover,.fbx-modal.fbx-light.fbx-phone .fbx-social-toggle:hover,.fbx-rounded.fbx-light .fbx-close,.fbx-rounded.fbx-light .fbx-fullscreen-toggle,.fbx-rounded.fbx-light .fbx-pause,.fbx-rounded.fbx-light .fbx-play,.fbx-rounded.fbx-light .fbx-social-toggle{border-color:#000}

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید