امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 10806 , ,
+
-

ضعف نهادهای استخباراتی امریکا در برابر روسیه

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 دسامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

مدیر پیشین سیا گفت: نهادهای استخباراتی امریکا زمانی متوجه دخالت‌های روسیه در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری امریکا شدند که کار از کار گذشته بود.
به نقل از پولیتیکو، مایکل مورل، سرپرست پیشین سازمان سیا می‌گوید که این سازمان مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته این کشور را دیر متوجه شد. به‌گفته وی، سازمان سیا زمانی متوجه این مداخله شد که دیگر بسیار دیر شده بود.
وی در گفت‌وگو با پولیتیکو می‌گوید که ماجرای هک و دخالت روسیه در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری امریکا در واقع از چندین جهت یک ناکامی استخباراتی ایالات متحده بود.
وی گفت: این ماجرا دست‌کم یک ناکامی (در جلوگیری از این رخداد) بود که (اصلاً) شبیه به ناکامی ما در جلوگیری از حادثه یازده سِپتِمبر نبود ، آن‌هم در شرایطی که نهادهای استخباراتی امریکا ظاهراً از درک امکان استفاده از رسانه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و تویتر و امکان هک جی‌میل برای حمله به انتخابات کشور ناتوان بودند.
به‌گفته مورل، اما در این ماجرا یک نوع ناکامی دیگر نیز وجود داشت، و آن هم انتقال پول از روسیه و دیگر جاها به نام مبارزه با تروریزم بود.
وی گفت: زمانی که ما تلاش داشتیم تا کشور را از تروریست‌ها محافظت کنیم، اما از اینکه در دیگر نقاط جهان چه اتفاقی می‌افتد غافل شدیم، چه از نظر جمع‌آوری اطلاعات و چه از نظر تحلیل اطلاعات. و این موضوع هزینه (خسارت) در بر داشت … وقتی که انتخاب‌هایی انجام می‌دهید، ریسک قابل توجهی را به‌جای می‌گذارید.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید