امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 10852 , ,
+
-

بن سلمان صاحب گران قیمت ترین خانه جهان! + تصاویر

زمان انتشار : یکشنبه, 17 دسامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

روزنامه نیویارک تایمز امریکا نوشت: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان ارگی را در فرانسه خریداری کرده که گران قیمت ترین خانه در جهان محسوب می شود.
به نقل از القدس العربی، این روزنامه افزود: بن سلمان برای خرید این ارگ، ۳۰۰ ملیون دالر پرداخت کرده است.
روزنامه مذکور در ادامه نوشته است: ارگ لویی چهاردهم که دو سال پیش در ازای بیش از ۳۰۰ ملیون دالر فروخته شد، از سوی مجله فوربس من‌حیث گرانترین منزل در جهان نام گذاری شده بود.
بن‌سلمان 32 ساله، از نظر مردم کشورش، جوانی جسور – و از نظر برخی دیگر، جوانی بی‌پروا – است. وی علاوه بر حمله هوایی به یمن و محاصره قطر، در دوسیه‌های داخلی کشورش هم دستی داشت.
خانواده سلطنتی سعودی که منشأ درآمدش هنوز هم نامشخص است، با پایین آمدن قیمت تیل سعی کرد که کسری بودیجه رو به فزونی خود را با نظم و انضباط مالی جبران کند.
اما درست در سال گذشته عیسوی که دولت برای جبران کسری بودیجه خود، اجرای پروژه‌هایی به ارزش 250 ملیارد دالر را متوقف کرد، پادشاه کشور یعنی ملک سلمان در حال ساخت ارگی جدید در مراکش بود و ولیعهدش هم به سراغ خرید یک قایق تفریحی مجهز به دو استخر و یک چرخبال رفته بود.
چندی بعد هم لوحه ی سالوادور ماندی داوینچی با قیمت 450 ملیون دالر به یک خریدار ناشناس فروخته شد. این بیشترین قیمتی بود که تاکنون در یک حراج برای خرید یک اثر هنری پرداخت شده بود.
ابتدا گفته شد که خریدار، یک شاهزاده گمنام سعودی است و بعدها گفته شد که وی ارتباط نزدیکی با محمد بن سلمان دارد. اما مقامات استخباراتی امریکا چندی بعد فاش کردند که این فرد، از جانب خود بن سلمان برای این خرید مأمور شده بوده است.
محمد البته تنها شاهزاده دخیل در این خریدهای کلان نیست. یکی دیگر از فرزندان ملک سلمان یعنی شاهزاده ترکی بن سلمان در میان حامیان مالی شرکت خدمات مالی آیل آو من است که در سال 2014 یکی از پنت‌هاوس‌های متعلق به خود در وست‌مینیستر لندن را به قیمت 33 ملیون دالر فروخت.
برادر دیگر محمد یعنی شاهزاده سلطان بن سلمان هم اخیراً یک طیاره بوئینگ لوکس را که حداقل 100 ملیون دالر قیمت دارد، خریده است.

 
 
 
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید