امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 10901 , ,
+
-

هدف اصلی امریکا از جنگ درافغانستان چیست؟

زمان انتشار : یکشنبه, 24 دسامبر , 2017 , بخش : مقاله

کارشناس مسایل سیاسی در امریکا هدف اصلی واشینگتن از جنگ در افغانستان را بیان کرد…
این کارشناس تصریح کرد جنگ افغانستان برای شکست تروریست‌ها نیست بلکه در راستای منافع شرکت‌های تسلیحاتی امریکایی انجام شده است به همین دلیل واشینگتن برای ادامه آن تلاش می‌کند.
مایک پنس معاون اول رییس جمهور امریکا با حضور در میان نظامیان این کشور در افغانستان مدعی شده بود: بر این باوریم که اکنون در راه دستیابی به پیروزی پایدار برای برقراری آزادی و امنیت در افغانستان هستیم.
وی ادعا کرد: از همیشه به پیروزی نزدیکتریم .
برایان تلر فعال سیاسی در امریکا در این باره می‌گوید پیروزی در افغانستان آن چیزی نیست که بیشتر مردم تصور می‌کنند.
وی در گفت‌وگو با اسپوتنیک اظهار داشت: نباید انتظار پایان یافتن جنگ و خشونت در افغانستان را داشت، زیرا این چیزی نیست که واشینگتن در پی آن باشد.
این کارشناس مسایل سیاسی تصریح کرد واشینگتن در پی پیروزی در جنگ افغانستان نیست، بلکه خواستار ادامه یافتن و دائمی بودن این جنگ است.
تلر با اشاره به استراتیژی رییس جمهور امریکا برای افغانستان نیز گفت: استراتیژی که دونالد ترمپ درباره آن سخن می‌گوید به ادامه جنگ خواهد انجامید. این جنگ در پی شکست تروریست‌ها نیست، بلکه برای ادامه کسب درآمد شرکت‌های نظامی است.
وی افزود: حضور نظامی امریکا در افغانستان نه به نفع مردم امریکا و نه مردم افغانستان است، بلکه شرکت‌های تسلیحاتی چند ملیتی از این حضور منفعت کسب می‌کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید