امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 10905 , ,
+
-

هالند: سفیر امریکا یک دروغگو است!

زمان انتشار : یکشنبه, 24 دسامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

سفیر جدید امریکا در هالند یک مصاحبه کننده را به نشر اخبار دروغ و اظهارات مورد بحث در سال 2015 در مورد مسلمانان متهم کرد.
به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، پیت هوکسترا در گفتگو با خبرنگاری از شبکه ان او اس هالند درپاسخ به سوالی درباره کنفرانس سال 2015 دچار اشتباه بزرگی شد.
وی در چالش با این خبرنگار که درباره استفاده از کلمات آشوب و مناطق ممنوع در کنفرانس 2015 سوالاتی مطرح کرده بود، پاسخ داد: این درواقع جمله‌ای نادرست است. ما آن را اخبار دروغ می نامیم. من هرگز این موضوع را عنوان نکردم.
اما در کلیپی که از کنفرانس مذکور پخش شد صدای هوکسترا شنیده می‌شود که گفته بود: جنبش اسلامی به جایی رسیده که می‌تواند اروپا را وارد آشوب کند. آشوب در هالند… موترهایی هستند که به آتش کشیده می‌شوند و سیاستمدارانی که سوزانده می‌شوند.
وی در ادامه این کلیپ گفته بود: بله مناطقی در هالند هستند که ناحیه‌های ممنوع به شمار می‌روند.
وی در ادامه این مصاحبه و با تحت فشار قرار گرفتن از سوی مجری پروگرام متهم کردن مصاحبه کننده به استفاده از اخبار دروغ را به کل انکار کرد.
سفیر امریکا گفت: من نگفتم آن اخبار دروغ است. من از آن کلمات استفاده نکردم. فکر نمی‌کنم این کار را کرده باشم.
تصاویر این مجادله که از یک پروگرام مشهور هالندی نشر شد به سرعت در فضای مجازی پخش شد. ووتر زوارت، مجری شبکه ان او اس که اقدام به مصاحبه با سفیر امریکا کرده بود گفت که هوکسترا مدعی شده منظور او از مناطق ممنوع مشکلات کلی تری از اروپا در آن مناطق و نه به طور خاص هالند، بوده است.
هوکسترا که نماینده سابق میشیگان به شمار می‌رود در 11 دیسِمبر من‌حیث سفیر جدید امریکا در هالند سوگند یاد کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید