امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 10953 , ,
+
-

هشدار اردوغان دربارۀ تنش زایی امریکا و اسراییل

زمان انتشار : شنبه, 30 دسامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

به نقل از آژانس خبررسانی آناتولی، رییس جمهور ترکیه امروز شنبه از امریکا و اسراییل خواسته است تا اقداماتی را انجام ندهند که موجب تشدید تنش ها شود.
اظهارات اردوغان از طریق یک پیام تلویزیونی در جریان نشست جامعه مسلمانان امریکایی در شهر شیکاگو پخش شده است. این یکی از بزرگترین گروه های اسلامی در امریکای شمالی به شمار می رود.
اردوغان از مسلمانان جهان خواست تا قدرت خود را درک کنند. وی تصریح کرد: اکنون وقت آن است که جهان اسلام قدرت واقعی خود را درک کند. ما نباید به کسی اجازه دهیم که ما را بر اساس قومیت، فرقه یا اختلافات فرهنگی، متفرق کند.
رییس جمهور ترکیه گفت: از یک طرف مسلمانان سوریه، عراق، یمن و سومالی درگیر مقابله با ترور، قحطی و گرسنگی و فقر هستند و از سوی دیگر باید با ظهور و پیدایش اسلام هراسی و تبعیض فرهنگی مقابله کنند که ریشه اصلی آن در کشورهای غربی است.
وی درباره قطعنامه اخیر سازمان ملل علیه تصمیم دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا در به رسمیت شناختن قدس من‌حیث پایتخت اسراییل، گفت: پیروزی که ما در خصوص مساله قدس به دست آوردیم نشانگر آن است که ما می توانیم از طریق همبستگی و وحدت به چیزهای زیادی دست پیدا کنیم. این پیروزی به جهان نشان می دهد که ارزش هایی وجود دارد که نمی توان آن را با پول خرید. باج خواهی و تهدیداتی که قبل از رای گیری سازمان ملل صورت گرفت، بی نتیجه و بی فایده بود.
وی افزود: از امریکا و اسراییل دعوت می کنیم که اقداماتی را انجام ندهند که موجب تشدید تنش ها شود. بیت المقدس خط قرمز همه مسلمانان است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید