امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 11152 , ,
+
-

دستوری برای امیر دست نشانده جان کری!!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 23 ژانویه , 2018 , بخش : مقاله

سفیر امریکا با تثبیت و افزون بخشی صلاحیت نوکرش غنی، فرمان داد تا مشکل بلخ بصورت عاجل باید حل شود.
اشرف غنی احمدزی امیر دست نشانده جان کری وزیر خارجه امریکا که از باده قدرت امریکا مدهوش شده و سعی می نمود تا در رفتار اش اکت آزادی و وارستگی را تمرین نماید، اخیرا از طرف جان بس سفیر امریکا در کابل در یک ترفند دپلوماتیک سخت سیلی کاری شد و رسما مهر دست نشاندگی و ذلت بر پیشانی اش نصب شد.
جان بس سفیر گستاخ و نابینای امریکا گفت که دیگر افغانستان برای خشونت جایی ندارد. جان بس اضافه نمود که رییس جمهور افغانستان حق دارد تامقامات را از کار برکنار نماید.
کسانی که با الفبای عرف دپلوماتیک آشنایی دارند می دانند که اظهارات غرابه کنان سفیر دولت اشغالگر و متجاوز امریکا نه تنها ضربه ی محکم برصورت غنی احمد زی بلکه مداخله صریح در امور داخلی افغانستان و توهین به ملت سلحشور افغانستان است.
دستور برکناری والی بلخ از سوی سفیر امریکا به منزله جنگ علیه مردم افغانستان است. دندان سایی سفیر امریکا و صدور امر آن برای برکناری والی بلخ هرگاه از یکسو دلالت به اشغال کامل افغانستان از سوی امریکا می نماید از سوی دیگر درماندگی و بیچارگی حکومت دست نشانده و تروریستی را وضاحتا به نمایش گذاشته و نشان می دهد که اشرف غنی احمدزی این مزدور گوش به فرمان امریکا بخاطر مشکلات داخلی آن هم در محدوده یک ولایت، لاجرم دست به دامان باداران خود برده و سعی می نماید تا از لشکر متجاوز و استعماری امریکا برای تهدید و سرکوب مردم افغانستان استفاده ناجایز نماید.
چقدر عجیب است که از یکسو این سفیر نابینا از استقرار داعش توسط امریکا و کشتار هزاران هموطن مان در ولایات جنوبی، جنوب غربی، شرقی و شمالی افغانستان چشم پوشی نموده و از سوی دیگر اظهار می دارد که افغانستان دیگر جایی برای خشونت نیست.
واضح است که عمده ترین اهداف در عقب برکناری والی بلخ استقرار داعش در شمال است اما سفیر امریکا کور خوانده است او فکر می کند که با این تپ تپ پا خواهد توانست تا اراده خلل ناپذیر ملیون ها انسان را که درفش آزادی و عدالت را بدوش کشیده اند در هم شکسته و به این طریق مردم را به اطاعت کشاند.
سفیر امریکا این را نمی داند که مردم افغانستان ترجیح می دهند تا به عوض اینکه به دستان جلادان داعش امریکایی سیل آسا به کشتارگاه کشانده شوند در راه استقلال و آزادی در برابر لشکر متجاوز امریکا حماسه برپا نموده و برای همیشه افغانستان را از زیر دسایس امریکای خون آشام نجات دهند. به اعتقاد اینجانب قبل از همه وقت آن فرا رسیده است تا مردم افغانستان با یک صدا در برابر دخالت آشکار و گستاخانه سفارت امریکا در سراسر افغانستان دست به تظاهرات زده و خواهان خروج عاجل اردوی متجاوز آن کشور از افغانستان گردند.
باور کامل دارم که زمان آن فرا رسیده است که مردم افغانستان و قوای مسلح شجاع کشور در یک جبهه واحد دست به حشر سراسری زده و با صدای واحد در برابر تجاوز و مداخلات امریکا پاسخ روشن گویند. در این برهه تاریخی هرگونه عقب نشینی به منزله خودکشی خواهد بود.
بابک عمر

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید